Wpis z mikrobloga

Ciekawe co było gdyby xdyr. Szymczak (czy kto tam ma klucz), przyszedł w trakcie poddrzwiowego klenczingu i powiedział coś w rodzaju: dobra Misiek, wygrałeś. Bierz tych swoich psycholi do środka i nakurvviaj salta... Od dzisiaj masz pełny dostęp.
Żeby go to zbiło z tropu to pewne. Ale czy to by zakończyło konflikt? Czy pan Woźnicki zaraz by wynalazł jakis inny powód do krucjat? Może by poszedł za ciosem i wziął się za wszystkich wrogów z W9...
Misiek w ofensywie - to by było widowisko!

#wroniecka9
  • 10
  • Odpowiedz
@sypiam_w_zsypie: nie wejdzie do kościoła, bo jest dawana komunia na rękę, kiedyś miał to w dupie i wchodził, widać jednak, że zabezpieczył się na wypadek jakby po eksmisji przywrócili mszę trydencką, można wtedy mówić, że niegodna, z uwagi na powyższe
  • Odpowiedz
@defensor-fidei: Dla jasności. To znaczy, że gdyby ktoś mu ofiarował ten kościół, o który się pruje, i w którym wcześniej już przecież didżejował, to i tak by mu nie pasowało?
Pytam w sumie serio, bo niezbyt ogarniam aspekty techniczne tego trydenckiego mambo-dżambo.
  • Odpowiedz
@sypiam_w_zsypie: dokładnie tak, już była analogiczna sytuacja jak naciskał klamkę codziennie o którejś tam (bo mu bezprawnie zamykają kościół, a on chce tam wejść) i raz się okazało, że jest otwarte. To wtedy zaczął wymyślać czemu nie wejdzie, że posoborowa profanacja, no i dalej odstawiał cyrk pod drzwiami jakby były zamknięte
  • Odpowiedz
Przez pol roku msza trydencka w tym kosciele była w 2017 i są nagrania na kanale - była zanim ks Szymczak mu zabronił ( najpierw sie zgodził, potem mu zabronił) i kazania wyglądaly podobnie - wysmiewal Salezjanów, że są leniwi, zle sie ubierają, żle sie modlą itp. Wysmiewal papieża i biskupów. Dlatego w sumie dostal bana, nie za samą mszę raczej. Kilka kazan mial fajnych, np podobalo mi sie jak wysmiewal pedofila,
  • Odpowiedz
@SmutnyStefan: nie mogą mu dać, bo franciszkowe traditionis custodes zabrania wszystkim, oprócz wspólnot, które już były związane z mszą trydencką (np. FSSPX), przy czym nie może się to odbywać w głównym kościele w parafii (czy jakoś tak, choć kościół Salezjanów chyba takim nie jest). No i misio został #!$%@? z zakonu za nieposłuszeństwo, więc nie będą mu iść na ustępstwa.
  • Odpowiedz
E@rasguanabana Tak, wiem ze juz jest za pózno - bardziej chodzilo mi o to, jakbym ja to rozegral zanim to mleko sie rozlało.
On jest wredny i upierdliwy, ale bylo nie bylo to ksiądz katolicki. Nie zlamal zasad wiary, wrecz odwrotnie. Teologicznie, moze poza pluciem na papieża, to jest ortodoksyjny katolik. Kara kanoniczna na ksiedza za to, ze sie modli (pomijając kwestie jego charakteru) to troche strzal w stopę, przy pustoszejących obecnie
  • Odpowiedz