Wpis z mikrobloga

Cześć,
zastanawiam się nad studiowaniem Game Develompent w Collegium Da Vinci. Czy jest sens wyboru takiego kierunku? Czy lepiej studiować po prostu informatykę i samodzielnie na boku kształcić się w tworzeniu gier? Ogólnie zastanawia mnie jaki jest poziom nauczania w cdv, bo wiem, że prywatne uczelnie mają różne opinie, a początkowo chciałem iść na informatykę na publicznej uczelni. Chciałbym faktycznie wynieść jakąś wiedzę po tych kilku latach, a nie tylko papierek. Co byście mi doradzili?

#cdv #collegiumdavinci #studbaza #studia #informatyka #gamedev #poznan
  • 4
  • Odpowiedz
@Wielomiaan: zdaje sobie z tego sprawę, od długiego czasu mam zaplanowane studiowanie informatyki, tylko jakiś czas temu znalazłem taki kierunek na cdv. Moim głównym zainteresowaniem jest programowanie oraz tworzenie gier i chciałbym się w tym kierunku rozwijać, ale zastanawia mnie czy jest sens płacić takie ogromne pieniądze, żeby studiować game development na prywatnej uczelni. Dodam także, że nie jestem z Poznania. Ogólnie cdv oraz ten kierunek wydają się fajne, ale
  • Odpowiedz
@zamknijtomdupe: Na uczelni pracownik zarabia trochę ponad pensję minimalną. Informatyk pracujący w zawodzie zarabia kilka razy tyle. Nie oczekuj tam specjalistów od gamedevu.
Wydaje mi się, że studiowanie zwykłej informatyki może się przydać chociażby dla samej matematyki i fizyki. Algebra liniowa to podstawa jakbyś musiał programować w 3D, analiza matematyczna czasem też się przydaje. Obawiam się, że więcej byś wyciągnął z praktyk w gamedevie, niż studiów skupionych na nim, ale
  • Odpowiedz