Wpis z mikrobloga

Putler pojawił się na Kremlu o dziwnej godzinie, akurat po wypowiedzi prezydenta Litwy

A teraz #!$%@?ą w Charków, ile siły ( ͡° ʖ̯ ͡°)

President of #lithuania: The country will not make concessions to #russia on #kaliningrad.

Earlier, Lukashenko called the "isolation" of this region "actually a declaration of war."

#wojna #rosja #ukraina
Noiceno - Putler pojawił się na Kremlu o dziwnej godzinie, akurat po wypowiedzi prezy...
  • 24
  • Odpowiedz
@Noiceno: Ja #!$%@?ę. Mamy zdecydowanie za dużo szczęścia w tym dziesięcioleciu xD. Nie dość, że walczymy z Rosją nie tracąc przy tym kropli polskiej krwi to dodatkowo Litwa zdecydowała się pełnić rolę tego wychodzącego przed szereg z szabelką w ręku. No i kurnia elegancko panie.
  • Odpowiedz
Ja #!$%@?ę. Mamy zdecydowanie za dużo szczęścia w tym dziesięcioleciu xD. Nie dość, że walczymy z Rosją nie tracąc przy tym kropli polskiej krwi to dodatkowo Litwa zdecydowała się pełnić rolę tego wychodzącego przed szereg z szabelką w ręku. No i kurnia elegancko panie.


@Rezurekted: Litwini chyba zapomnieli że czołgiem do Wilna jedzie się 40 minut z ruskiej (białoruskiej) granicy. ʕʔ
  • Odpowiedz
@Triptiz: Być może uznali, że to jest ten moment kiedy można próbować zakończyć rosyjski projekt imperialny i lepszy moment się już może nie nadarzyć. Ggdyby Rosja zaatakowała Litwę USA nie miałoby wyboru, ponieważ brak reakcji byłby równy z końcem NATO. Jego wiarygodność (tj. de facto wiarygodność USA jako strażnika światowego pokoju) została by zdruzgotana.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 68
@Noiceno: W sumie to dlaczego nadal ciężarówki do Kaliningradu mogą jeździć z Białorusi przez Polskę?

Albo inaczej: Dlaczego rosyjskie ciężarówki w ogóle mogą wjeżdżać do Polski?
  • Odpowiedz
W sumie to dlaczego nadal ciężarówki do Kaliningradu mogą jeździć z Białorusi przez Polskę?


@szejas A mogą? Ja czytałem, że właśnie nie ma tranzytu przez Polskę.
  • Odpowiedz
@Rezurekted Kraje NATO nie mają obowiązku zgodnie z artykułem 5 robić czegokolwiek, jeśli ugodzi to w ich interesy. Gadulstwo które zalewa internet jest słabej jakości i właściwie brzmi jak kazania w kościele.

USA nie ma już doktryny wielkoformatowej walki, bo to się zwyczajnie nie opłaca. A sankcje w postaci blokady przepływu dóbr przez Litwę to nie jest wypowiedzenie wojny, bo Rosja nadal może sobie tam wjechać przez morze bałtyckie jakimś statkiem.

Pytanie
  • Odpowiedz
@op_ser_vator: każda decyzja strategiczna jak ta o blokadzie lądowej kalingradu odbywa się w ścisłym porozumieniem z NATO/USA. Nie ma opcji żeby Amerykanie o tym nie wiedzieli wiedząc o konsekwencjach ze strony kacapow. Dodatkowo jasna wypowiedź na najwyższym szczeblu urzędników USA że atak na Litwę to atak na USA daje jasny sygnał o co tutaj chodzi.
  • Odpowiedz