Wpis z mikrobloga

Tydzień temu byłem na przeglądzie starego dziada. Nie ma klimy, nie mogę jeździć więcej niż 110 bo boję się, że się rozwali xD Wg badania technicznego przejechałem 6500 km, rok temu 6800 - głównie po Krakowie (sport, lekarze, odwiedziny znajomych, zakupy, inne zalatwienia i za miasto do rodziców), bo jak mówię - gdzieś dalej boję się jechać.

Przekonajcie mnie, że hybryda toyoty, która mi się spodobała i kosztuje 180k ma sens w moim przypadku. Nie lubię zmieniać aut, więc taka hybryda z automatem na 10 lat by może starczyła. Trochę się gryzę z tym wydatkiem. Ale może jak kupię to zacznę częściej jeździć po Polsce, zwiedzać? Chętniej odwiedzać rodziców zwłaszcza w lecie na takiej pogodzie? I zaczną się dojazdy do pracy jak wrócimy do biura? XD Nie wiem, dobrze zarabiam, mam prawie 30, jestem singlem teraz, ale nie narzekam na rynek i trochę mnie przeraża kupienie czegoś droższego niż laptopa za 10k xD

#samochody #motoryzacja #problemypierwszegoswiata #kiciochpyta
  • 15
  • Odpowiedz
@takiMirek29: Ale to tak jakoś skrajnie, z auta około 20 paro letniego jak mniemam, skok na nowe w salonie, gdzie ceny teraz #!$%@? w kosmos i problem z dostępnością? Przecież są też auta pomiędzy. No i to że biorąc auto na kredyt też Ci wrasta oprocentowanie wraz ze stopami to chyba wiesz? więc zabulisz jeszcze więcej bo to nie koniec inflacji a raczej początki.

możesz kupić auto za 8K, dołożysz z
  • Odpowiedz
@takiMirek29:
-klima
-do 9l spalania
-wyciszone
-do 25k
-automat

ja jako osoba jezdzaca raz w weekend 1500km, raz 3-4 miesiace nie jeżdżąca lub jeżdżąca po mieście, mega polecam powyższe wskaźniki do szukania auta

kup furę za 17, wpakuj 5-6k i masz nówkę sztukę praktycznie
opony -> dobre całoroczne, 1500pln (michelin cross climate 2)
klima -> jak nie działa, naprawić, często spore koszta :(
hamulce -> wymienic płyn, tarcze, etc
środek ->
  • Odpowiedz
@takiMirek29: Jak nie robisz takich dużych przebiegów to kup sobie lepiej jakiegoś 2-3 latka, wydasz znacznie mniej, a nie zrobi Ci to wielkiej różnicy przy twoich przebiegach, celuj w średnią klasę. Toyotę w hybrydzie odradzam ze względu na skrzynię biegów - tragiczne CVT, ale oddać jej trzeba to, że się w ogóle nie psuje, więc jeżeli masz w dupie wrażenia z jazdy to Toyota dobry wybór, jeżeli nie chcesz żeby Ci
  • Odpowiedz
Polecasz mu stare limuzyny w cenie do 25k i mówisz, że przez 5 lat nic nie zrobi? xD Nie jesteś dobrym doradcą.


@Trusky92: no nie wiem stary co może się #!$%@?ć xD
mój stary tak robił, mój brat tak robił, moi kumple kupują e90, e60, passaty, volviaki, e klasy i jeżdżą i nic w nich nie robią przez 4-5 lat
auta z przedziału wiekowego który podałem są prawie niezajebywalne
  • Odpowiedz
@PiesLat2230: Dziwne, bo ja akurat znam trochę inne historie odnośnie 20 letnich limuzyn, ale co ja tam wiem. Na dzień dobry teściu w E500 z 2002 #!$%@?ł 8k w zawieszenie pneumatyczne :)
  • Odpowiedz
@PiesLat2230: no, powiem Ci tak, teść woził w dobrych czasach po 100 aut rocznie, miał e39 jak to było 2 letnie auto, które zresztą #!$%@? mu z parkingu jak byli na zakupach, zawsze bujał się e, s w 500, kilka 5 serie. I nie, te auta nie są tanie w utrzymaniu :) a uwierz mi jak kupował auto dla siebie to od Niemca spod domu, ze wszystkimi fakturami, gównami i zawsze
  • Odpowiedz
@Trusky92: możliwe że zboczenie zawodowe by mieć perfekta :D
w sumie znam takich ludzi, np. mam kumpla który wozi się mx5, ładuje w to auto kupę hajsu ale nie dlatego że musi coś naprawić, wręcz przeciwnie - ulepsza :D większe hamulce, turbina, kucie silnika, mapa, zawieszenie sportowe, kierownica która ma ledy i pokazuje kiedy zmienić bieg, etc xD
kupił za 7500, zmienił silnik na 1.8, uturbił i zakuł, wsadził kubełki, wspawał
  • Odpowiedz
@PiesLat2230: nie, akurat teść po prostu serwisował, tzn. był pedantem i wszystko w jego aucie musiało być na tip-top, zawsze nowe opony porządnej firmy etc., ale po prostu tu awaria jakiegoś czujnika ABS w S, coś tam było zintegrowane, i pyk kafel na boku, a kupił używany element, tu coś jebło jakieś gówienko, nie do dostania w używce - aso 700zł. Pamiętam ostatnią S klasę, co chwilę pierdoła po kilka stów,
  • Odpowiedz
@PiesLat2230: No tak, ale myślisz, że czujniki i inne gówna różnią się w S czy E? E klasa to też limuzyna i też nie jest tania w utrzymaniu. A kupować coś i przerabiać na zwykłe zawieszenie to mija się z celem.
  • Odpowiedz