Wpis z mikrobloga

Dzisiejsze wystąpienie Kaczyńskiego i fragment dotyczący reformy armii w TLDR Zeta wraca po wyborach ( ͡º ͜ʖ͡º). 6 brygad artylerii rakietowej na Hajmarsach (òóˇ) po jednej dla dywizji. 6 dywizji po 4 brygady (nie wiem czy wliczona brygada artylerii) każda brygada po 4 bataliony do tego zapowiedź wzmocnienia lotnictwa i obrony OPL (to ostatnie już coraz bardziej nabiera kształtów). 350k wojska a z wotem prawie 400k. Celem głównym jest odstraszanie i to IMHO akurat mega na plus bo Polska armia powinna być takim jeżem siedzącym na gnieździe szerszeni na którego nikt nie chce nadepnąć.
#ukraina #wojsko
Konigstiger44 - Dzisiejsze wystąpienie Kaczyńskiego i fragment dotyczący reformy armi...
  • 130
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ja jako osoba z kartą mobilizacyjną 48h mam raz w roku ćwiczenia (miałem niedawno) 2 tygodnie i mi płacą tylko za 2 tygodnie i ani grosza więcej. Na dodatek nie mogę odmówić bez odpowiedniej przyczyny ( ͡º ͜ʖ͡º)


@error101: problem jest taki, że biorą masowo przedsiębiorców i nie patrzą się czy firma upadnie, czy nie zawalą zleceń, itp. itd. a płacą przedsiębiorcy tyle co robolowi
  • Odpowiedz
@fat-cartman: Chcę rozszerzyć obecny system ćwiczeń ludzi z kartami mobilizacyjnymi, który obecnie w Polsce funkcjonuje, by obejmował więcej osób i wydłużyć go dla tych 240k. Po sobie mogę ci powiedzieć, że nawet te 2 tygodnie w roku dużo daje.

WOT to WOT, inne cele, inne potrzeby, inny sprzęt i dowodzenie, kompletnie inne szkolenie.
  • Odpowiedz
@error101: to miałeś farta lub jeszcze było przed zniesieniem obowiązku, nie powoływali przedsiębiorców bo musieli płacić później po kilkadziesiąt tysięcy wyrównania :) znieśli to rok temu
  • Odpowiedz
@Herubin: myślę że za dużo złości w tobie, rozmawiałem z wieloma moimi kumplami w wieku 18-25 lat ostatnio o tym i większość uważała że np taka służba 12 tygodni pa maturce to nie jest głupi pomysł jakby jeszcze sensownie za nią zapłacili to byłoby ekstra.
  • Odpowiedz
@error101: No ale tak właśnie działa WOT, może mają inne zadania, ale to w sumie kwestia dogadania jutro można to zmienić, już lepszy rozwiązaniem są jakieś kursy weekendowe/tematyczne przynajmniej nie zrobią takiego spustoszenia w gospodarce, czyli system z WOT
  • Odpowiedz
co ta dotychczasowa produkcja ma do tego


@Konigstiger44: ma do tego to, ze US Army GI Joe ma pincet wyrzutni tego typu a tu wjezdza Kaczka na Sasinie i woła że tyż chce tyla mieć.
Ale jeśli to łykasz, to łykaj. Jakbyś był zainteresowany to mam fajny most do sprzedania.
  • Odpowiedz
@Konigstiger44: 1) żeby utrzymać taki stan osobowy ta zetka musiałaby trwać nie 3 miesiące ale co najmniej 15.
2) to zwykłe niewolnictwo. Niczym się nie różni zmuszanie człowieka pod groźbą więzienia do latania po poligonie od murzyna na polu bawełny.
3) Potem przez tych kretynów z rzadu i innych idiotów co ich wybierają będziemy mieć jeszcze bardziej rozpieprzoną demografie przez kolejne roczniki wyrzucane na emigracje.
  • Odpowiedz
@slapdash: amerykanie chcieli 500 to kupili 500 poza tym mają tysiąc m270 które modernizują przywracają do służby czyli taki himars razy dwa. Artyleria nigdy nie była priorytetem amerykanów. Każdy kraj buduje armie według warunków i wymagań lokalnych tacy Koreańczycy mają 2000 k9 i m109 zabronisz im mieć więcej w służbie niż amerykanom ¯\_(ツ)_/¯ a zresztą szkoda czasu na chama jak ty
  • Odpowiedz
@fat-cartman: Szczerze te kursy weekendowe to mogą być nieefektywne i ciężkie do zorganizowania. WOT jest na miejscu zawsze, szkolą gdziekolwiek i tak jak mówiłem szkolą innych rzeczy a tych 240k to by musieli mieć szkolenia na sprzęcie na poligonach, w jednostkach. 2 tygodnie to jest po prostu poukładany czas by wszystko ogarnąć, bo to trzeba pierwszy dzień by zakwaterować i wyposażyć się, wstęp organizacyjny co i jak i sporo rzeczy
  • Odpowiedz