Wpis z mikrobloga

#robotawuja

Dzisiaj wychodzimy z garażu do ogrodu :D Każdy kto ma większy kawałek ziemii do ogarnięcia wie, że kosa spalinowa/podkaszarka to zbawienie przy koszeniu skarp, pasków przy krawężniku czy chaszczy w trudno dostępnych miejscach. Już 13 lat korzystam z Oleo-Mac'a Sparta 44. Przy tym produkcie niestety nie mam porównania ze Stihlem czy Husqvarną. Przez 13 lat używania (w sezonie kilkanaście razy w miesiącu) jedynym problemem było uszkodzenie przekładni kątowej, ale z mojej winy bo zaniedbałem smarowanie. Kosa z odpowiednim osprzętem nadaje się do wszystkiego, wystarcza jej mocy na grubą trawę nad wodą czy samosiejki. Waży ok. 8 kg i pokusiłbym się o stwierdzenie, że kobieta pół godziny spokojnie może sobie z nią polatać. Silnik prosty jak budowa cepa, praktycznie bezobsługowy. Co mogę powiedzieć, fajna maszyna do ciężkiej pracy. Jak macie pytania to piszcie. Cena na dzis to ok. 1800 zł. Nie pamiętam ile my za nią płaciliśmy te parę lat temu.
Pozdro, Wuja :D

#pracbaza #ogrodnictwo #ogrod #dzialka
Wuja66 - #robotawuja

Dzisiaj wychodzimy z garażu do ogrodu :D Każdy kto ma większy k...

źródło: comment_16561504286OhXD5UxSxIRFiP6Aqf9B5.jpg

Pobierz
  • 3
@Weiki06 tak się składa, że do obrobienia jest sporo metrów, chociażby cyrklowanie między drzewami na plantacji choinek ;) Wszystkiego naraz się nie da, to prawda.