Wpis z mikrobloga

tu jest nieco inna sprawa, bo jakby nikt tego nie pobierał to by zamknęli program i nie byłoby takiej inflacji


@steppenwolf90: stworzył się zamknięty obieg, którego już nie da się zatrzymać taką inicjatywą. Najwyżej bogaci by sobie mogli pozwolić na nie-pobieranie tych zmarnowanych pieniędzy, ale to by i tak prowadziło do finansowania jednych przez drugich, i nie różniłoby się od pseudoaltruistycznych rozwiązań jak pobieranie pensji przez szefa równej jego pracownikom, aby
@steppenwolf90: Nie, ale skoro płace wysokie podatki to mam prawo coś z tego oczekiwać. Np ochronę w razie utraty pracy, czy tani wynajem mieszkania. Ale dobrze wiedzieć ze w polsce żyją ludzie płacący ogromne podatki ktore idą na wille polityka ale to jest ok, bo człowiek z godnością w razie wypadku leczy się prywatnie, w razie utraty pracy trafia na ulice a jak ktoś widzi w tym problem to hehe wiadomo
@Rustyyyy: mi bliżej ideom neoliberałów

np. takie USA jest według mnie OK, można łatwo stracić pracę, ale też jest łatwo znaleźć kolejną, mieszkania są drogie, ale wysokie zarobki specjalistów sprawiają, że nie jest to takie straszne, może życie jest ciut trudniejsze, ale za ryzyko masz dobrą jakość prywatnych usług
Oczywiście USA to Raj na ziemi takie np Los Angeles mmmm cudowne.


@Rustyyyy: nie jest rajem na ziemi, ma swoje wady i zalety, jak każdy kraj, kto co woli

Zresztą zaraz nie zniesiono wiz do USA?


@Rustyyyy: zniesiono wizy turystyczne, wizy pracownicze dalej ciężko dostać, trzeba udowadniać w urzędzie, że rzeczywiście masz umiejętności, których nie ma nikt lokalnie w USA