Wpis z mikrobloga

@Happy_Aye: Mam notyfikacje na idealista to minimum każde +50 euro. Niektóre standardem przypominają te za 400-500e za są już wystawione za 800/850e bo wysoki sezon.
Sam wynajmowałem niedaleko Alicante z widokiem na morze 60m za 400 euro + opłaty (od 20 do 80e misięcznie).
Jak się wyprowadziłem w czerwcu to już było wynajęte na long-term na 3x więcej bo Hiszpanie z północy spedząją to urlop.
  • Odpowiedz
@Happy_Aye

Gdzie szukasz? Jak airbnb to odpuść bo przez wakacje ceny kosmiczne. Polecam idealista.es. Andaluzja to kawał terytorium, różnice są ogromne względem takiej Huelvy, a Malagą, Marbellą czy Sewillą. Także jakbyś doprecyzował to łatwiej będzie pomóc.

Mieszkanie nie jest problemem, jest ich za dużo na rynku, sam przymierzam się do kupna jakoś zimą. Ceny lepsze niż w Polsce. Ogólnie południe Hiszpanii to bieda ekonomiczna, wszystko trzyma się na turystyce i rolnictwie. To
  • Odpowiedz
@Happy_Aye

PS do kosztów życia w Andaluzji dolicz samochód. Bez tego daj se spokój. 40 stopni w tym okresie to norma, a w dodatku komunikacja tam leży, odległości spore bo powiechrzniowo miasta hiszpańskie są sporo większe do tych polskich względem liczby mieszkańców. Koszt utrzymania samochodu w Hiszpanii jest duży. Generalnie #!$%@? z upałami zaczyna się od marca i trwa do października.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Happy_Aye: zależy jak żyjesz. Ubezpieczenia, internetu, wyjścia na miasto, zakupy elektroniki, życie dosyć dużo kosztuje. Teraz żywność znacząco podrożała bo to widać w wydatkach. Kina, wyjścia. Na 2+1 mi wychodzi średnio 2.5k ale z tego 600€ odkładam co miesiąc do skarbonki więc tak 1.9-2 można liczyć nie patrząc co wkładasz do koszyka i ile zalewasz paliwa. Koszt samochodu różnie. Ubezpieczenie todo riesgo 400€ to koszt ok 350€. Podatek drogowy co roku
  • Odpowiedz
@matson

ja chcialem wyprowadzic sie na stale do Valencii, mozesz cos wiecej powiedziec o tym miescie?


Miałem tam mieszkać, ostatecznie tak mój los się potoczył, że mieszkam w Elche. Z Walencją miałem epizod krótki także może inne osoby tam na stałe mieszkające mogą mieć inne zdanie bo dla mnie to była tymczasowa sypialnia i czasem żałuję, że tak szybko mnie wywiało stamtąd. Miasto wspaniałe, absolutnie ma wszystko to co powinna mieć duża
k.....a - @matson
 ja chcialem wyprowadzic sie na stale do Valencii, mozesz cos wiece...

źródło: comment_1656160362NiNGx6euVTz0WjQkC7klpH.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@matson

Kraj Basków jest drogi głównie przez to, że ma pensje madryckie czy barcelońskie. Bezrobocie tylko na poziomie 6% podczas gdy w wielu miejscach na południu ono dochodzi do 20%, a wśród młodych nawet powyżej 30%. Region turystyczny - zazwyczaj ludziom Hiszpania kojarzy się z południowymi miejscami, ewentualnie Madryt czy Barcelona. Wygogluj sobie "San Sebastian" i obczaj w google grafika lub odpal jakiś trip na yt to zobaczysz dlaczego krajobrazowo dla wielu
  • Odpowiedz
@matson

PS: ogólnie cały Kraj Basków jest unikatowy i zajebisty. Skupiłem się tylko na San Sebastian, ale obczaj Bilbao, Vitorie, Vizcaye itd. Marzenie tam mieszkać i być może będę kombinować ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz