Wpis z mikrobloga

szybkie pytanko

tworzę nowy serwis, jest on zależny jak to w świecie mikroserwisówm, od różnych innych serwisów (gateway, oauthaserver itd)

kusi mnie dodać w tym projekcie plik docker-compose, gdzie po odpaleniu go + samej aplikacji delikwent miałby całe środowisko u siebie lokalnie

pytanko czy to pattern czy antypattern, jeśli antypattern to jak to zrobić lepiej? testy będą z wykorzystaniem testcontainers to na bank, ale zawsze to sobie fajnie postawić coś takeigo lokalnie u siebie żeby mieć maksymalnie to samo co jest na środowisku domyślnym

#programowanie #programista15k #java
  • 6
@whoru: na czym będzie śmigał ten serwis? Najlepiej, żeby to było to samo co na produkcji, bo wtedy wychwycisz więcej rzeczy i nie musisz jednocześnie rozwijać dwóch konfiguracji. Ja mam ECSa, którego niestety nie da się za bardzo postawić lokalnie tak jak np. Kubernetesa, więc muszę się posiłkować docker-compose

Pomysł na pewno fajny, mam tak w swoich projektach, choć używam tego bardzo rzadko. Głównie jak chcę przetestować te kilka linijek, których
@Saly: AWS domyślnie ponoć chociaż go jeszcze nie widziałem, to coś zmienia? Nie mam doświadczenia z AWS jeszcze niestety :(

testy testami, ale niestety dużo jest programistów, którzy MUSZĄ coś namacalnie samemu zobaczyć, poklikać itd., stąd ten mój pomysł. Nie wiem, stworzyć osobny folder/moduł własnie z takim docker-compose i README?
AWS domyślnie ponoć chociaż go jeszcze nie widziałem, to coś zmienia? Nie mam doświadczenia z AWS jeszcze niestety :


@whoru: bardziej rozchodzi się to jak zależności (bazy, brokery i ogólnie serwisy napisane przez community) będą stawiane. Jak twoja apka nie łączy się z niczym to najprościej użyć zwykłego dockera i tyle. Jak np. twoja baza to coś hostowanego przez chmurę w stylu AWS RDS to siłą rzeczy nie zreplikujesz tego u