Wpis z mikrobloga

#audio #audiofile #beyerdynamic
Hejka!
Czy ktoś z was spotkał się z czymś takim że na średnio wysokiej głośności słychać efekt falowania(?) przy wokalu? Zakupiłem ostatnio beyerdynamic DT 770 PRO 80 Ohm oraz wzmacniacz Fiio E10K i mam taki problem. Wzmacniacz w połowie głosności a wokale słychać jakby ktoś śpiewał we włączony wentylator. Sprawdzałem na innych wzmacniaczach i przy lekko zwiększonych bassach pojawia sie taki efekt. Mogę w wiadomości prywatnej wysłać nagranie gdzie słychać ten efekt.
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Majsternyuu: Na to wygląda. Uważaj tylko z głośnością, bo te ustawienia które wypisałeś wyżej ("Fiio 5/6 głośność z bass on i gain H") to jest niebezpiecznie głośno. Słuchawek tym wzmacniaczem nie uszkodzisz, ale słuch już owszem.
  • Odpowiedz
@Majsternyuu: Nie rozumiem, na Macbooku miałeś ustawioną głośność na 75% a w Fiio jak wyżej napisałeś?
Skoro używasz zewnętrznego DAC/AMP to w systemie na komputerze powinieneś ustawić głośność na 100%, a właściwą głośność kontrolować gałką na wzmacniaczu.
  • Odpowiedz
@Majsternyuu: Przy ustawieniu głośności w systemie (i w odtwarzaczach) na 100% głośność powinna być taka sama niezależnie od komputera do którego podłączasz Fiio. Ewentualnie różnice w głośności mogą wynikać z różnej głośności samych nagrań, co przy różnych serwisach streamingowych może występować.

W każdym razie te 5/6 głośności z High gainem na Fiio to za dużo przy normalnym słuchaniu.
  • Odpowiedz