Wpis z mikrobloga

#audio #audiofile #beyerdynamic
Hejka!
Czy ktoś z was spotkał się z czymś takim że na średnio wysokiej głośności słychać efekt falowania(?) przy wokalu? Zakupiłem ostatnio beyerdynamic DT 770 PRO 80 Ohm oraz wzmacniacz Fiio E10K i mam taki problem. Wzmacniacz w połowie głosności a wokale słychać jakby ktoś śpiewał we włączony wentylator. Sprawdzałem na innych wzmacniaczach i przy lekko zwiększonych bassach pojawia sie taki efekt. Mogę w wiadomości prywatnej wysłać nagranie gdzie słychać ten efekt.
  • 25
@Jajoglowiec: Nie. Piosenka testowana na różnych słuchawkach i tylko DT 770 ma taki dziwny dźwięk falującego wysokiego wokalu. Ten efekt zwiększa się im wyższy bass. Mój alc892 nie dawał sobie rady z tymi słuchawkami więc słucham na fiio e10k
@Jajoglowiec: Ten przełącznik - "Bass on-off" też pewnie zniekształca dźwięk... Generalnie sprzęt studyjny powinien być zestrojony jak najbardziej "płasko" by nie przekłamywać brzmienia - każde podbicie basu czy korekcja już zaburza płaską charakterystykę... Słuchawki 80ohm też mogą mieć wpływ bo im mniejsza impedancja tym większe zniekształcenia, dlatego w studio zazwyczaj używa się słuchawek o impedancji +250ohm...
"Mój alc892 nie dawał sobie rady z tymi słuchawkami więc słucham na fiio e10k"


@Majsternyuu: Więc z tego co rozumiem, dźwięk dalej wydobywa się z alc982 czyli ze zintergrowanej karty dźwiękowej która kosztuje 4$ a w hurcie 2.5$ tylko że zastąpiłeś wzmacniacz słuchawkowy tak?
No podłączyłem pod USB ten wzmacniacz i pod niego sluchawki. Słuchałem tych słuchawek również na macbooku i 2 laptopach. Wszędzie ta sama sytuacja. Te zniekształcenia są tak mocne że słychać je na zewnątrz
@Jajoglowiec: w najgorszym wypadku mogło dojść do uszkodzenia słuchawek - zbyt głośne słuchanie lub zbyt duża moc ze wzmacniacza mogła spowodować uszkodzenie głośników (zbyt duże wychylenie membran albo za duży prąd/temperatura na uzwojeniu cewek także mogły doprowadzić do uszkodzeń) - Jeden głośnik do dt770 około 150-200zł kosztuje...
@Majsternyuu: u mnie nie ma żadnego falowania... Do tej karty na pewno są jakieś sterowniki, czasami dedykowane oprogramowanie. Upewnij się czy w ustawieniach dźwięku masz dobrze skonfigurowany format domyślny np. 2 kanałowe 24 bit 48000hz i możesz spróbować przełączyć się na inne formaty i zobaczyć czy dalej problem występuje. Jeśli tak, to możliwe że 5/6 głośności z filo + high gain oraz bass "on" to dla tych słuchawek zbyt wiele, ewentualnie
Słuchawki 80ohm też mogą mieć wpływ bo im mniejsza impedancja tym większe zniekształcenia, dlatego w studio zazwyczaj używa się słuchawek o impedancji +250ohm...


@Jajoglowiec: Nie w tym przypadku, Fiio ma na tyle niską impedancję wyjściową, że nie wpłynie w żaden sposób na odpowiedź częstotliwościową słuchawek.

@Majsternyuu: Skoro problem występuje z różnymi źródłami, to wygląda na wadę fabryczną. Możesz ewentualnie sprawdzić czy w okolice przetwornika nie dostał się jakiś włos.