Wpis z mikrobloga

Podpisałam ofertę pracy do #korposwiat #korpo i zastanawiam się nad rezygnacją z niej. Motywów i firmy nie będę tutaj podawać, ale zastanawiam się czy skoro zdeklarowałam się do pracy, umowa nie jest jeszcze podpisana to czy mogę się liczyć z jakimiś konsekwencjami jeżeli teraz zrezygnuję?
Pracę mam podjąć za kilka miesięcy.

Teoretycznie taka oferta może mieć charakter jakiejś przedterminowej umowy.

To żadne wysokie stanowisko, zwykły asystent #pracbaza
Rozważam na razie różne opcje i boję się konsekwencji ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#prawo
  • 9
@A_R_P: Nie wiem czy to się wpisuje w formę listu, takiego nagłówka nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°) Generalnie w piśmie jest mowa o ofercie pracy, warunkach zatrudnienia i ja ją zaakceptowałam, więc chyba można to pod to podciągnąć.
@chaczapuri: Słowa kluczowe to "oferta zatrudnienia" i określono tzw. "proponowane warunki umowy o pracę", a na dole machnęłam podpis "akceptuję" xD Żadnych klauzul nie ma poza informacją, że aby wszystko doszło do skutku muszę dostarczyć dokumenty etc. Duże bardzo znane korpo.
@A_R_P: Wg Pana Googla to prawnie do pracy nikt mnie nie zmusi, ale teeeeoretycznie skoro już się zdeklarowałam to ktoś mógłby sobie do mnie rościć jakieś żądania. Ale myślę, że skoro to najniższe możliwe stanowisko w tej firmie to nie uruchomią wobec mnie machiny prawnej.
@chaczapuri: Jeszcze nie, jeżeli zrezygnuję to muszę sobie najpierw ogarnąć jakąś inną ofertę, bo już mam dogadane wypowiedzenie w obecnej. No i ostatecznie jeszcze nie zdecydowałam, ale dowiedziałam się czegoś co stawia tą firmę w bardzo złym świetle.