Wpis z mikrobloga

Zauważyłem dziś w swoim aucie, że strasznie "syczy" - mniej więcej tak jak by było spuszczane powietrze, ale czasem autobusy wydają takie dźwięki na postoju, dźwięk jest powtarzalny co jakiś czas w trakcie jazdy. Na początku myślałem, że ten dzwięk jest skorelowany ze sprzęgłem, doszedłem jednak, że to klimatyzacja, gdy ją wyłączę syczenie znika. Teraz pytanie, czy może to mieć związek z małą już ilością czynnika w klimie ewentualnie problem ze szczelnością? Czy podłoże problemu może być głębsze? #klimatyzacja #samochody #motoryzacja
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kressska: nie zużywa się, nie znika, nie rozpływa się w powietrzu. Jak nie ma to znaczy, że gdzieś dziura, a jak dziura to będziesz dobijać nowy czynnik równie często jak dolewasz paliwo do baku i to za podobne pieniądze
@Mfalme_Kitunguu
Mi przy braku około połowy czynnika już lekko syczało. Brakowało około 350g z 780, które powinno być w układzie. Jak możesz to sprawdź i podaj temperaturę jaka panuje przy kratce nawiewu przy minimalnym nastawie temperatury na najwolniejszym i najszybszym biegu wentylatora.