Wpis z mikrobloga

@Torgerd: jak wrzucasz niższy bieg jadąc szybko powinieneś dać trochę gazu, a przy hamowaniu silnikiem ludzie chyba raczej tego nie robią więc sprzęgło się bardziej zużywa
Also nie rozumiem dlaczego niby sprzęgło miałoby się wciskać dopiero pod koniec hamowania hamulcem, kiedy i tak chcemy się zatrzymać
Jakby wtedy hamowałoby się silnik hamulcami
  • Odpowiedz
@Prima_aprilis: no to teraz już wiem czemu tak dużo ciężarówek jest na złomie, bo używali silnika do hamowania, a nie sorry nie ma tak dużo z tego powodu bo to jest normalne! I nikt nie pisze że z 5 #!$%@? na 3 bo tak robi tylko debil, ja zawsze najpierw hamowanie silnikiem i dopiero jak dojeżdżam do zakrętu lub miejsca gdzie mam się zatrzymać używam nożnego, do tego jak nie chcesz
  • Odpowiedz
Zajebista rada zarzynać skrzynię biegów i sprzęgło


@Prima_aprilis: #!$%@? od zawsze hamuję silnikiem gdzie tylko mogę (do rozsądnych prędkości, nie że aż się motor dławi) i 200 000 km na oryginalnym sprzęgle, a #!$%@? skrzynia (M32) padła by i tak, znaczy łożyska.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Swoją drogą można gdzieś znaleźć jakieś porady odnośnie prawidłowej jazdy? Wiadomo że w Polsce są sami zajebisci kierowcy, ale może polecacie jakiś kanał yt etc
  • Odpowiedz
mordo tak jeżdżą rajdowcy. Redukcja biegu przed zakrętem, pokonanie zakrętu na granicy przyczepności. Niby luz, ale takie pół sprzęgło i na wyjściu wpięcie biegu i do odciny( ͡° ͜ʖ ͡°)


@inkill: Co to za brednie?

Redukcja biegu przed zakrętem


i na wyjściu wpięcie biegu
  • Odpowiedz
możesz użyć między gazu zobacz na internecie o co chodzi


@Takityp123: Świetna rada...dla kierowców samochodów sprzed II WŚ.

Międzygaz, zmiana biegu z międzygazem, potocznie przegazówka - technika stosowana podczas prowadzenia pojazdu silnikowego z manualną skrzynią biegów niewyposażoną w synchronizatory.
  • Odpowiedz