Wpis z mikrobloga

@MokebeSenegal23cm: A ja niestety pierwszy raz w życiu muszę się zgodzić z madką. Picie konsekwentnie tydzień w tydzień, weekend w weekend nawet te 3 piwa w sobotę, to jest niestety alkoholizm. Dziwie się, ze tak dużo osób broni faceta, bo przecież po tygodniu pracy należy mu się odpoczynek. Niestety świadomość w tym narodzie co do alkoholizmu jest strasznie mała, i ludzie najzwyczajniej nie wiedza ze picie w kazda sobotę bez wyjątku
@MokebeSenegal23cm alkoholicy to nie tylko pijaczki spod sklepu, tutaj jest jakiś problem lub w najlepszym przypadku fatalny nawyk odstresowywania się alkoholem


@gzymspiwniczny Generalnie tu poruszone są dwie kwestie. Jedna to kwestia alkoholu a druga to to czy sobota jest dla męża skoro cały tydzień pracuje i pomaga w domu /przy dzieciach.
@MokebeSenegal23cm: A ja niestety pierwszy raz w życiu muszę się zgodzić z madką. Picie konsekwentnie tydzień w tydzień, weekend w weekend nawet te 3 piwa w sobotę, to jest niestety alkoholizm. Dziwie się, ze tak dużo osób broni faceta, bo przecież po tygodniu pracy należy mu się odpoczynek. Niestety świadomość w tym narodzie co do alkoholizmu jest strasznie mała, i ludzie najzwyczajniej nie wiedza ze picie w kazda sobotę bez wyjątku
@Variv: w większosci normalnych rodzin to czas się spędza wspólnie i się uzgadnia ze ok wtedy i wtedy sobie jadę gdzies z kumplami albo sam na parę dni albo wiecej a nie chlać browce w garażu sam, jak juz tak musi to by sobie dał w palnik raz na parę miesięcy na wyjeżdzie i tyle a nie co sobote bania bania bania tak jak mówili moi przedmówcy, nie wiadomo w jakim
@Variv: Wy dalej nie czaicie nie? ja się nie czepiam tego ze nie ma mieć czasu wolnego, niech sobie ma te wieczory wolne własnie ale nie co sobotę i nie zawsze przy piwie


@zwiaz_mi_rece_nog_nie_trzeba Czepiasz się jego czasu wolnego bo sama napisałaś, że w większości normalnych rodzin czas się spędza wspólnie - więc ewidentny przytyk do jego wolnych sobót.

Odnośnie alkoholu to jest inna sprawa i jak pisałem wyżej taka regularność
@Variv Dokładnie, natomiast nie chciało mi się tego pisać użytkownikowi który pisze te słowa bo po tym jak odpowiada na inne argumenty na swoje zdanie to szkoda pisać.
@zwiaz_mi_rece_nog_nie_trzeba Do tego to o czym piszesz ze co jakiś czas upicie się lepsze niż częściej piwo to jest właśnie wschodnia kultura picia alkoholu - co jakiś czas do odcięcia zamiast częściej mniej jak na zachodzie i południu. - osobiście nie wiem co jest lepsza. Tzn z punktu widzenia kultury częściej a mniej wydaje się być bardziej cywilizowana forma picia niż rzadziej ale mocniej. Natomiast jeśli chodzi o zdrowie to nie wiem
@Variv: tak, ale rozumiem tez ze każdy potrzebuje przestrzeni do siebie, co jest normalne, jak powiedziałam, nie każdą sobotę i nie zawsze z piwem, bo co nie spędzi jednej soboty która będzie dla niego i juz obraza majestatu i wielka awantura?


@zwiaz_mi_rece_nog_nie_trzeba Jeśli on ma wieczory wolne to on niech ma sobotę.

Jeśli ona nie będzie miała wszystkich wieczorów wolnych tyłki kilka on też to wtedy sobót też może nie mieć