Wpis z mikrobloga

Jestem po wymianie silnika 1.6 tdci. W warsztacie doradzili zmianę oleju po przejechaniu 2 tysiecy kilometrów i zaaplikowanie przed zabiegiem płukanki. Czy produkty k2, liqui moly i tec 2000 różnią sie czymś znaczącym? Patrząc na cene k2 a tec to zupełnie dwa różne światy

#mechanikasamochodowa #samochody
  • 12
@FoxX21: silnik podobno w dość dobrym stanie. Jesli mówisz, ze k2 tragiczny nie jest to chyba kupię flaszkę i zwiększę częstotliwość wymiany oleju o ile nie ma przeciwwskazań do stosowania płukanki częściej niz raz w roku
@japkos: kupuję te K2 hurtowo. są mniej agresywne niż topowe produkty np. LM czy TEC. używam przy każdej wymianie oleju, ewentualnie co drugą. nigdy krzywdy mi nie zrobiły. znam mechaników zajmujących się remontami silników, chłopaków regenerujących turbiny, wtryski, i każdy poleca regularne płukanie. usuwanie nagarów z silnika = dłuższa jego żywotność przy większym przebiegu.
@japkos: najlepsza płukanka to najtańszy olej syntetyczny z lotosa czy czego tam innego, jeździsz z 1000-2000 km i wymieniasz, jak już wszystkie dodatki myjące się zużyją, a nagar się wypłucze
@japkos nagar w silniku, zwłaszcza starej daty, często spełnia też funkcję uszczelnienia, jeżeli go wypłuczesz, to silnik może zacząć przeciekać lub brać olej, algo jedno i drugie.

Mówię to z własnego doświadczenia jak za gówniarza chciałem wypłukać swoje 1.8 turbo i później musiałem tankować gaz i olej jednocześnie xD

Poza tym znam też kilka innych podobnych przypadków