Wpis z mikrobloga

Taki #lifehack dla leni, którzy chcą schudnąć: nie kupujcie gotowego jedzenia, tj. takiego, które da się zjeść bez wysiłku. Gotowych dań do odgrzania, pieczywa, płatków itp. Dzięki temu jak jesteście trochę głodni, ale leniwi, to nic nie zjecie, bo nie będzie Wam się chciało nic przygotowywać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dodatkowy bonus jest taki, że jak lubicie się nażreć, to można sobie spokojnie na obiad czy kolację zjeść 70% dobowego zapotrzebowania xd
Z BMI ~20 powoli doszedłem już (niezamierzenie) do 18.5 xd

#odchudzanie #protip #intermittentfasting #dietetyka
  • 8
@Noniusz: Uważaj na efekt jojo. Poza tym gotowanie nie jest skomplikowane nawet jak jesteś leniem- np. rosół, wrzucasz do wody mięso, warzywa i trochę przypraw- wstawiasz na kuchenkę i nawet nie musisz garnka pilnować jak masz dobrą kuchenkę indukcyjną.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@Noniusz: Uważaj na efekt jojo. Poza tym gotowanie nie jest skomplikowane nawet jak jesteś leniem- np. rosół, wrzucasz do wody mięso, warzywa i trochę przypraw- wstawiasz na kuchenkę i nawet nie musisz garnka pilnować jak masz dobrą kuchenkę indukcyjną.

@Nowystaryziel: trzeba zrobić zakupy, umyć i obrać warzywa, odszumować i doprawić, gary pozmywać. Samo się nie zrobi ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Nowystaryziel: nie jest skomplikowane, ale nawet 10 minut w porównaniu do zjedzenia czegoś, co jest już gotowe, to dużo. A gotować lubię, więc każdego dnia mam 1 porządny, dobry, względnie zdrowy posiłek, który staram się, żeby zaspokoił około 70% mojego dobowego zapotrzebowania energetycznego. W ten sposób mogę sobie też pozwolić, żeby czasem upiec jakieś ciasto, albo nawet zjeść coś śmieciowego, typu chipsy, jak najdzie mnie ochota.
@korpoRator: Mięso podgotowujesz w małym garnku żeby już nie szumować, wylewasz i wrzucasz do prawidłowego gara. W tym czasie skrobiesz marchewkę, seler, pietruszkę i myjesz pora i inną zieleninę, której nawet nie trzeba kroić.
Podgotowanie mięsa które najczęściej jest syfem- tanie mięso z marketów to nawet lepsza opcja bo część toksyn wypłynie.