Wpis z mikrobloga

@jozinzbazin_bozy: osobiscie mam najtanszego gigabyte - ale z Wifi i bluetooth ( wiec w sumie nei najtanszy :D) i dopoki nei katujesz programami procesora na 100 % jego zuzycia powyzej 10 minut to jest okej. W sumie jakbym mu jakeigos wentylatorka dołozył to nadal by było ok. ale ciutke sie grzeja sekcje zasilania na plycie wtedy ( do niecałych 90 stopni, jak w cinebenchu z 15 min pokatuje)
@jozinzbazin_bozy: No napisałem ci wyżej, w cinebenchu jak katowałem dłuzszy czas to sie nagrzewała do prawie 90 stopni (jak dołożyłem wentylatora to 78 miała) przy graniu sie nie wypowiem bo nie uzywałem mocno potencjału procka w grach ( jakims lolem i csem to go nie zmeczyłem), ale np jak zmniejszyłem power limity do 100 wat, to spadło tylko pare procent wydajnosci a temperatura juz pare stopni w dół.

Czyli ogolnie tak,
@jozinzbazin_bozy:
MOBO: B660 wystarczy, producent: Gigabyte, MSI, Asus (kwestia rozmiaru czy ATX czy mATX stoi po twojej stronie jak i czy chcesz więcej portów USB czy inneych bajerów) no i ofc płyta ze wsparciem DDR4;
RAM: 3600MHz CL 16\17\18 (wybierz jedno i tak będzie dobrze);
ZASILACZ: min. 600W z certyfikatem Gold, ale lepiej mocniejszy wybrać z uwagi na jakąś modernizacje czy coś więc jakieś 700W i w góre, producent: BeQuiet, Corsair,