Wpis z mikrobloga

@MisiekD: Warto zauważyć, że kiedy kropka po skrócie albo inicjale kończy jednocześnie zdanie, to odnośnik do przypisu stawiamy po niej (czyli tak jak na załączonym obrazku), normalnie, tj. kiedy zdania nie kończy kropka po skrócie, najpierw mamy odnośnik do przypisu, a dopiero po nim kropkę (https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/odnosnik-przypisu-po-skrocie-zakonczonym-kropka;13272.html). Swoją drogą zapis inicjałów po nazwisku jest dość nietypowy.
@pod_sloncem_szatana: Dzięki wielkie! O to chodziło :)

A mam jeszcze jedno pytanie, może będziesz wiedział o co chodzi:

Jeśli parafrazuję tekst i wymieniam je w punktach to czy mam dać odnośnik do źródła po przecinku czy przed?
(zdjęcie poniżej)

Też pytam dlatego, bo czy jak jest teraz to czy nie oznacza, że odnośnik jest jakby do ostatniego słowa przed przypisem?
@MisiekD: Odnośnik do przypisu powinien być przed przecinkiem, czyli taki jak na zdjęciu, które wkleiłeś. W poradni PWN ktoś zgłaszał się z podobną wątpliwością, co prawda w kontekście kropki, ale natura problemu ta sama: https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/odnosnik-przypisu;11528.html. Generalnie nie ma znaczenia, czy przypis dotyczy całego zdania, fragmentu czy ostatniego wyrazu – odnośnik ma się pojawić przed znakiem interpunkcyjnym, chyba że to wspomniana sytuacja ze skrótem. Wtedy kropka skrótu i odnośnik, i tyle, bez