Wpis z mikrobloga

@MxS89 grawer będzie fajny, o cięciu zapomnij. Da się ale będzie długo i trzeba dokupić air assist i jakiś odciąg co wyjdzie drugie tyle co grawerka. Te puzzle z filmiku to kilka godzin cięcia. Akryl? Jak się uda cokolwiek to stara za smrod z domu cię wygoni, z resztą za cięcie sklejki też.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MxS89:
Jeśli chcesz cokolwiek ciąć a nie tylko wypalać wzory to siatka (kratka, plaster miodu oto) na stół. Plus air assist nadmuch silny (z kompresora albo wentylatora silnego)
@pszemczyslaw: E tam normalnie da się ciąć zależy o jakich materiałach mowa i jaki chcemy uzyskać rezultat na jakiej grubości. Najpierw się nauczę podstaw, później zajmę się zabawą z powietrzem. Znam wady i zalety leserów diodowych. Chcę po prostu zacząć zabawę w grawer nie wydając na maszynę krocie. Przetestuje i później napiszę jak to wygląda ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pszemczyslaw: @MxS89: ja mam 2.5w numb nihia laser (oprawie odpowiedniej, co chińczyk sprzedaje jako 5, 10 albo i 15w mocy), jakieś Noname 15w które jest mocniejsze od tego poprzedniego, oraz 2x jakieś 5w z łączeniem wiązki, sprzedawane jako neje 30W

Wszystkie dają radę ciąć karton papier czy piankę, ale sklejka to bardzo zależy od rodzaju drewna. A żeby krawędzie i okolica nie była okopcona a druga strona poszczepiona to tylko
@hrumque: Ja kiedyś podobnym się bawiłem i w testach nie wypadał najgorzej. Dlatego sobie to kupiłem aby się trochę pobawić. Zresztą nie mam wiele do stracenia, a pobawić się w projektowaniu jakiś modeli w miarę miękkim materiale się nada. Z naklejkami też problemu nie będzie. Wiadomo, że to nie jest CO2 albo laser typu Fiber ale też cena adekwatna do możliwości. W przyszłości zainwestuje w kompresor, bo już od nie jednego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MxS89: jak chcesz aby ci dłużej laser poświęcił to nie przekraczaj 80% mocy, i pilnuj temperatury, jak obudowa ma >35 st to sama struktura leda ma pierdylion i długo nie pożyje l,
@hrumque: Dobrze wiedzieć, a tak orientacyjnie przy odpowiednim użytkowaniu ile pożyje taka dioda? Przy grawerowaniu wektorowym, czasami wypalaniu grafik i sporadycznym cięciu tak 3mm sklejek?