Wpis z mikrobloga

@tom1988: Średniej klasy chłodzenie, na średnio(+) mocnym procku. Imho wynik jak najbardziej spodziewany w okresie letnim.
Prockowi nic poważnego się nie stanie, wciąż masz 15 stopni do max temp. A jeśli chcesz wydłużyć żywotność/połechtać ego to załóż lepsze chłodzenie bo to tutaj na 99% jest wąskie gardło.
  • Odpowiedz
@tom1988: jak zdjęte limity mocy, to procek może wziąć nawet 200W. Fera 5 jest w stanie obsłużyć do 220W. Dodatkowo okolice 30 stopni za oknem. Odpowiedź nasuwa się sama.
  • Odpowiedz
@gomjeden: @Aramil: @youmimicanski: @Linijkarz_z_Lotusa:
Otworzyłem obudowę i przyłożyłem obok duży wiatrak ( ͡° ͜ʖ ͡°) spadło do 76, teraz bez wiatraka przy tym samym teście z otwartą obudową jest 78-79 stopni. Martwi mnie jednak, że radiator choć ciepły to jednak nie gorący tzn. wydaje mi się, że radiator od 3060ti, który dobija przy obciążeniu do 80 stopni, teraz bez obciążenia
  • Odpowiedz
@tom1988: kolego nic tam nie dociskaj. Temperatura mierzona jest pod IHS, a nie na radiatorze. To, że mała kosteczka krzemowa nagrzeje się do 80 stopni nie znaczy, że podgrzeje ona blok aluminiowo miedziany pół kilograma do takiej samej temperatury. Wszystko w normie. Czekaj na zimę, wtedy jest raj dla użytkowników procesorów z "K".
  • Odpowiedz
@gomjeden: trzeba było użyć siły do zamknięcia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@malamute: byłoby wspaniale gdybyś kiedyś odpalił cinebench, najlepiej z jakimś boostem procesora i sprawdził jaka jest temp u Ciebie. Zdania na ten temat są podzielone.
  • Odpowiedz