Wpis z mikrobloga

Klimatyczne mirki, w jaki sposób korzystacie z klimatyzacji? Macie ją odpaloną przez całe lato 24/7, czy wspomagacie się nią w tylko najcieplejsze dni gdy wiatrak już nie daje rady? Jaką temperaturę ustawiacie w największe upały (>30 st)? Wyłączacie klimatyzację gdy wychodzicie na 3-4h?

#klimatyzacja #kiciochpyta
  • 12
Klimatyczne mirki, w jaki sposób korzystacie z klimatyzacji? Macie ją odpaloną przez całe lato 24/7, czy wspomagacie się nią w tylko najcieplejsze dni gdy wiatrak już nie daje rady? Jaką temperaturę ustawiacie w największe upały (>30 st)? Wyłączacie klimatyzację gdy wychodzicie na 3-4h?


@surma: Mam ustawiony harmonogram, klima odpala się godzine przed moim powrotem z pracy . Chodzi wg uznania (choc harmonogram ją zazwczaj gasi o 18/19), czasem kilka h pochodzi
Ciekawy setup z jednostką w korytarzu, ile to ma mocy i jak sobie radzi z chłodzeniem całości?


@surma: Radzi sobie bardzo dobrze. Mam wersje 5KW, ale widzę, że i 3,5KW dałoby u mnie rade bo jak pisałem siłe wentylatora mam zazwyczaj na min a i tak chłodzi.
Aczkolwiek roznica cenowa itp. zazwyczaj sprawia, że jest często 5KW bardziej opłacalne niż 3,5KW (tzn nie wiem jak jest teraz, roznice cenowe tez zaleza
u mnie chodzą 24/7 w sezonie letnim, również podczas nieobecności w domu. Najczęsciej 23 stopnie co daje 22 w pomieszczeniu


@Oastry: Ile KW chłodzenia?
@surma: uzupelnie swoją wypowiedź. Mam multisplit 4 jednostki wewnętrzne.

W ciągu roku chodzą może 2-3 tyg. Koszt za zeszły rok to 170 zł.
Na poddaszu temperatura dochodziła do 32 st.latem. Klima jest włączana gdy temp.i wilgotność są nieprzyjemne. Czasem da się spokojnie wytrzymać 27 st przy niskiej wilgotności, czasem włączam osuszanie bo przy 25 jest tak wilgotno ( parno ) że nie ma czym oddychać.
Klima chodzi jak jesteśmy w domu.