Wpis z mikrobloga

Szukam rozwiązania, które pomoże mi w (prawie) zautomatyzowany sposób zarządzać finansami - ktoś coś może poleci, wraz z uzasadnieniem. Będę wdzięczny.

Póki co, myśle nad aplikacjami pokroju YNAM, Wallet lub przeniesieniem konta do mBanku/ING. Ktoś korzysta z analizy wydatków bezpośrednio w aplikacji bankowej?
W PKO BP trzymają mnie kwestie bezpieczeństwa, które PKO ma fajnie przemyślane (uprawnienia, anulowanie puszczonych przelewów).

  • 8
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pysznej_kawusi: zależy jak mocno chcesz rozdzielać kategorie. Ynab jest drogi. Ja używam Money Manager Ex, importuje csv z banku, mam już ustawiony template, pozniej tylko rozdzielam na kategorie i raz w miesiącu kopiuje sumy poszczególnych kategorii do Excela
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Imputator: wystarczą mi podstawowe kategorie, jak jedzenie na mieście, spożywcze, elektronika, opłaty, transport, itp., wraz z podziałem na sklepy.
Ręczny import i Excel wydaję mi się za bardzo upierdliwy - zwłaszcza, że sporo mam drobnych transakcji.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pysznej_kawusi: w mBanku też można anulować przelew. Co masz na myśli przez "uprawnienia"?

System pko bp jest średni ale bez porównania z mBankowym który jest po prostu tragiczny. Nie używam tej funkcji analizy ale podejrzewam że jest równie nieintuicyjna jak wszystko inne.

Ustal sobie też co potrzebujesz bo podejrzewam że nic nie pobije customowego excela.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hitherto: jesteś pewien, że można anulować przelew w mBanku?
https://www.mbank.pl/indywidualny/uslugi/pytania-i-odpowiedzi/przelewy/przelewy/

W PKO BP mogę ustawić konkretne konto (i mieć ich parę za darmo) tylko w trybie do odczytu, a zlecać przelewy z konkretnego konta tylko w oddziale banku. Poza tym, PKO jako jedyny ma opcję identyfikacji konsultanta przez apkę. Jeszcze tak subiektywnie mam wrażenie, że częściej i od mniejszych kwot dzwonią autoryzować dodatkowo przelew telefonicznie, jako dodatkowe zabezpieczenie.
Z dużych
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pysznej_kawusi: myślałem że chodziło Ci o przelew zanim wyjdzie sesją elixir. W PKO można cofnąć już zrealizowany przelew? Jak?

I jak te konta do odczytu ustawić? Tu mnie zaciekawiłeś. Ja mam takie konto do obsługi kredytu i jest niedostępne w apce ale tylko mnie to wkurza właściwie.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hitherto: w PKO nie można anulować przelewu jak już wyjdzie z sesji Elixir, ale można przed rozpoczęciem danej sesji, przez iPKO. W mBanku można anulować pomiędzy sesjami?
Ze strony mBanku:
Operacje o statusie "PRZYSZŁY" nie mogą zostać anulowane w dniu ich realizacji.
  • Odpowiedz
@pysznej_kawusi: hej, rozwijamy z kolegą aplikację https://easybudget.pl, mamy kategoryzacje, spisywanie transakcji i definiowanie ich szablonów. Mamy też import transakcji z banków z csv.

Czy możesz bardziej doprecyzować co masz na myśli mówiąc o prawie zautomatyzowanym sposobie zarządzania finansami?

Będę bardzo wdzięczny za feedback!
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fanar0v: hej, automatyczny import wszystkich płatności z konta bankowego w czasie rzeczywistym, wraz z automatycznym przypisywaniem do kategorii, np. zakupy z Żabki do kategorii spożywcze. Wszystko zgodne z zasadą Zero-based budgeting.
  • Odpowiedz