Wpis z mikrobloga

@ECMAlover: skopiuję swój komentarz spod innego postu.

to nie jest klimatyzator tylko KLIMATOR. Nie działa to w żadnym stopniu tylko co najwyżej nawilży ci powietrze w pomieszczeniu. Za chłodzenie odpowiadaja tam wkłady z lodu, który roztapiając się ma dać ci uczucie chłodu. Pieniądze wyrzucone w błoto.


Gdybyś faktycznie znalazł używany klimatyzator przenośny za grosze to pomimo swoich wszystkich wad byłby w stanie schłodzić pomieszczenie i przebolałbyś jeden sezon.
  • Odpowiedz
@ECMAlover: to jest dokładnie to samo. Żeby klimatyzator miał jakąkolwiek sens to musi składać się z zamkniętego układu z czynnikiem chłodniczym i sprężarką. Gdzieś to ciepło musi być usuwane z pomieszczenia, a w tym co podsyłasz masz mieszanie ciągle tym samym powietrzem w pomieszczeniu.
Jeśli znajdziesz jakiś przenośny klimatyzator to od razu zaopatrz się w kaptur do zakładania na otwarte okno i izolowany przewód elastyczny, którym usuwane będzie ciepłe powietrze.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Napleton: mam jeszcze pytanie z czystej ciekawości, bo dokładnie taki sam mechanizm robiłem kiedyś w pudełku kartonowym. Byłem właśnie w lidlu i widziałem też zwykły wiatrak z nawilżaczem. Czy takie wynalazki w ogóle mają sens? Zakładając, że szukam czegoś taniego tylko do końca sezonu :)
  • Odpowiedz
@ECMAlover to jest dokładnie to samo co szukałeś na Amazonie. Wkład chłodzący i wentylator którym popchniesz to w pokoju. Po co zamawiac na Amazonie jeśli podobny paździerz ogarniesz z Lidla?
  • Odpowiedz
@ECMAlover: Jeżeli doskwiera ci gorąc w chałupie to nie kupuj tych cudów opierających się o wodę/lód, bo zmienisz sobie chałupę w las tropikalny i będziesz łaził mokry, bo powietrze przyjmie mniej potu. Już lepiej kupić sobie wiatrak i te wkłady zamknięte (a jeszcze lepiej/taniej po prostu wlać wodę do dużej bańki i zamrozić w nocy). Dzięki temu zbijesz chociaż trochę wilgotność - tylko wstaw je do miski i co jakiś czas
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lurkuje2137: i to brzmi jak sensowne rozwiązanie :) W klimę nie chcę inwestować, bo i tak będę zmieniał lokację, ale fajnie mieć do tej pory czym oddychać :) Dzięki :)
  • Odpowiedz