Wpis z mikrobloga

Tani miernik sat dla amatora? Np używany albo z Chin?
Mam do ustawienia 3 anteny, no można na oko/dekoder, ale 2 są w ciężkich lokalizacjach i chcę żeby było raz i dobrze.
#enigma2 #cccam
  • 9
@tre33: W sklepie Google (wyszukać satfinder) są aplikacje które ułatwią wstępne ustawienie anteny. Pomogą zorientować się czy w danym miejscu nic nie będzie przeszkadzało na linii antena-satelita.
tak, używam go. Ale chciałem coś co pozwoli ustawić już idealnie i na zawsze.


@tre33: żeby ustawić idealnie to byś musiał mieć profesjonalny miernik, a nie mini dekoderek z baterią i wyświetlaczem, na apce bez problemu ustawisz tak że już będzie na zawsze, nawet jak nie będzie w 100% idealnie tylko w 99%
@tre33: no za 200-300 to własnie tak jak dopisałem, że kupujesz po prostu mobilny dekoder fta w najlepszym wypadku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ta sama funkcjonalność co apka na telefonie i dekoder na enigmie, tylko trochę wygodniejsza, bo jednak trzeba sobie otworzyć dekoder na świat, albo jakiś wireguard albo zerotier, jeśli nie masz zasięgu sieci przy antenie w przypadku apki
@Miecz12: Dobra, masz rację- znalazłem apkę, która pokazuje podgląd snr, agc i ber z enigmy na żywo. Jak mi to wystarczy i wszystko się uda, to to co miałem wydać dam na zwierzaki albo inne charytatywne.
Dziękuję Ci. Udanego weekendu.