Wpis z mikrobloga

#perfumy #150perfum 436/150
Xerjoff Casamorati: Regio (2011)

Buongiorno Wykop. Mimo, że podchodziłem do tych perfum z dużym dystansem ze względu na rozczarowujące jak na tę włoską markę oceny to od samego początku z Regio się polubiłem. Rewelacyjne perfumy na które warto polować, szczególnie gdy pojawiają się w cenie poniżej 500 zł za 100 ml.

Za każdym razem odkrywam te perfumy na nowo. Kiedyś było to dla mnie bardziej bogate Fiero, później Renaissance dla biedaka. Potem przeczytałem gdzieś, że czuć tam Black Orchid Toma Forda, no i faktycznie w dalszych fazach gdy cytrusowe otwarcie zaczęło zanikać można poczuć coś z Forda, waniliową słodycz, chociaż dla mnie to jednak bardziej Lira a nie Black Orchid. Otwarte jest świetne. Mimo, że z cytrusów są tam bergamotka, cytryna i grejpfrut to dla mnie jest to mocna gazowana fanta. Później gdy dochodzą kolejne nuty, m.in lawenda czy kardamon, aromat robi się bardziej dojrzały. Jest świeżo, słodko i mimo, ze niespecjalnie lekko to czuć śródziemnomorski klimat jak np. w perfumach Dolce & Gabanna, które świetnie łączą niełatwe, słodkie aromaty ze świeżymi. Co ciekawe da się tu też wyczuć jakieś syntetyczne, morskie niaunse. W bazie jest słodko, mlecznie, balsamicznie. Mega. Aromat Regio mimo, że przebogaty, to nie jest jakoś specjalnie unikatowy. Czuć tu DNA marki, czuć właśnie Fiero, Renaissance, Lire.

Uniwersalność doskonała. Znakomite aromatycznie perfumy na każdą porę roku i okazje. Bogactwo aromatów sprawia, że na chłodniejsze dni też będą dobrym wyborem. Są dla dosłownie każdego i jeśli czytam w recenzjach o jakimś syndromie dziada to nie dowierzam.

Parametry super ale ja używam w lecie większości perfum w ilości większej niż 8-10 chmur, a niektórych i powyżej 15. Regio przy 8 już robi robotę. Zostawiam wyraźny ogon, a aura roztacza się dookoła mnie na ponad godzinę na pewno, bo przez tyle czasu czuje je dobrze od siebie. Na skórze nie trwa jakoś niebywale długo ale 8-10 godzin zrobi.

Świetny, często pomijany zapach, podobający się otoczeniu. Jak ktoś szuka perełki o której mało kto wie i mało kto docenia to zachęcam do testów.

zapach: 9,0/10
trwałość: 8,0/10
projekcja: 7,5/10
cena: obecnie 630 zł, ale bywa w okolicach 450 za 100 ml.
dr_love - #perfumy #150perfum 436/150
Xerjoff Casamorati: Regio (2011)

Buongiorno...

źródło: comment_1655447295AwH2pVqlL48mNEgirHUhuO.jpg

Pobierz
  • 7