Wpis z mikrobloga

Witam, po raz drugi w moim #peugeot #307 zaświeciła się kontrolka check engine i komunikat antipollution fault, ktoś miał z tym doczynienia? Za pierwszym razem walczyłem z tym nieskutecznie ale kontrolka sama zgasła po 2-3 miesiącach, wczoraj zaświeciła się ponownie. Jakieś rady, doświadczenia w tym temacie? #samochody #mechanikasamochodowa
  • 13
Mialam w citeoenie c4 to samo, walczyłam parę lat, sprawdzali w warsztacie wszystko. Finalnie tłok w silniku nie trzymał ciśnienia no i cały silnik do naprawy. Dodam tylko, że silnik naprawiany był przez te błędy 3 razy także polecam sprzedać i pożegnać się z francuzami raz na zawsze xd
@rafmen podpisałem kilkukrotnie, pokazywało cewki, sondę lambda, ogólnie mechanicy nie mają pomysłu co to może być. Auto raczej jeździ normalnie. Tracę już cierpliwość do tego samochodu, przyjemnie się jeździ ale co miesiąc dokładam duże pieniądze względem jego wartosci
@Forster: przeczysc przepustnicę łącznie z tymi stykami/ścieżkami pod osłoną plastikową. U mnie lata temu pomogło, a na komputerze też sypał błędami cewki i innymi cudami. Z tym, że ja miałem jeszcze objawy: gasł przy odpuszczeniu gazu i hamowaniu silnikiem przy większych prędkościach, a podczas jazdy w korku ciut poszarpywał.