Wpis z mikrobloga

@Uri_: Testowałem OneNote, Joplin, Notion oraz Obsidian i po wielu analizach mocno polecam Obsidiana jako personal knowledge database. Ma po prostu najwięcej opcji, a jak nawet czegoś nie ma, to zaraz ktoś zrobi do tego wtyczkę ( ͡° ͜ʖ ͡°). Poza tym sama integracja notatek jest świetna pomiędzy smartfonem i desktopem.

W Twoim przypadku używałbym Zotero do adnotacji PDF-ów, po czym synchronizałbym to z Obsidianem tym
@mk321: O racja, dzięki! Przeglądnąłem ostatnio wiele wtyczek i też natrafiłem na nią, ale zapomniałem o tej dyskusji :). Super, że ktoś oparł to o Hypothesis, bo tak się składa, że sporo tym adnotuje tekstów, ale głównie blog postów.

Na razie poszedłem na łatwiznę i synchronizuję pluginem Obsidian Sync, jednocześnie chcąc wesprzeć ich projekt. Działa spoko i pozwala nam wybrać, co chcemy synchronizować (jakie typy plików, ustawienia wtyczek, itp.). Na
Hypothesis, bo tak się składa, że sporo tym adnotuje tekstów


@Pyxelr: o super to Hypothesis, nie znałem. Miałem kiedyś taki pomysł, żeby zrobić aplikację, żeby można było komentować dowolną stronę w internecie. Niezależnie od komentarzy na stronach (bo np. nie ma lub ktoś usunie). Tak jak w Google Maps komentuje się miejsca. No i oczywiście powstało :D

Obsidian Sync


$10 na miesiąc. W Joplin jest 1,49€.
Ale ja i tak szukam
@mk321: To znaczy nadal taka apka do komentowania byłaby czymś innym od Hypothesis, który raczej służy adnotacji tekstu, gdzie ewentualnie inni użytkownicy mogą komentować nasze adnotacje, co dość rzadko się zdarza.

Cena niestety nie jest najlepsza, to fakt. Może za jakiś czas spróbuję czegoś innego, ale na razie słyszałem o różnych opiniach pośrednich rozwiązań, dlatego dla pewności wybrałem Synca. Ewentualnie można spróbować OneDrive'a czy DropBoxa jak ma się wystarczająco miejsca.