Wpis z mikrobloga

#perfumy #150perfum 435/150
Guerlain L'Homme Idéal Cool (2019)

Kontynuujemy zabawę z zapachami na lato. Niby od zawsze byłem większym fanem Cologne, którego uznawałem za najlepszego flankera L’Homme Idéal, jednak po tym jak jakiś czas temu kupiłem flaszkę, czar jakby prysł. Zapach wydawał się inny niż za czasów gdy wchodził na rynek. Nie wiem czy reformulacja czy mój mózg zapamiętał go inaczej ale dziś Cool wydaje mi się ciekawszy, jednak tak jak i reszta flankerów ma swoje wady.

Zaczniemy najpierw od zalet. Migdały i mięta to dwa składniki, które czuję tu najbardziej. Migdały zawsze mi pachną wiśniami, tak jest i tutaj. Mięta natomiast nie wypada mainstreamowo i generycznie a bardzo guerlainowo i przypomina tę najlepszą, którą dodawano do perfum z serii Aqua Allegoria. Sam aromat jest słodki i świeży, jak na moje to przesadzono tu troszkę ze słodyczą. Mimo, że na parfumo klasyfikują je na green-fresh to dla mnie to będzie jednak sweet-fresh. Słodycz wpada jednak w głębię miętowej świeżości. Do zielonych aromatów dołącza też wetyweria, a dodatek anyżu wychładza jeszcze te perfumy nadając mentolowo-metalicznego chłodu.

Parametry to niestety nie jest najmocniejszy punkt Cool. Tak jak i w innych perfumach serii mamy prawo narzekać. Niby overspraying dawał jakąś tam projekcje na około godzinę. Próbowałem raz i 20 chmur ale po tej godzinie mało co było już czuć. O ile w lecie parametry można przeboleć bo nawet lepiej jak perfumy nie projektują jak #!$%@?, tak gdy jest chłodniej przy 20 psiknięciach powinny już o sobie coś więcej powiedzieć. Tu było tylko znośnie.

Zapach kontrastów, flanker z prawdziwego zdarzenia o całkiem unikatowym aromacie. Każdy kto lubi oryginał a boi się go używać latem powinien sięgnąć właśnie po Cool. Taka trochę miętowa guma do żucia. Stosunek jakości do ceny dobry, szczególnie gdy testery bywały po 149 zł.

zapach: 7,0/10
trwałość: 7,0/10
projekcja: 6.0/10
cena: 100 ml za 300 zł, ale kilka dni temu dostałem powiadomienie z Huba, że pojawiły się poniżej 200 zł.
dr_love - #perfumy #150perfum 435/150
Guerlain L'Homme Idéal Cool (2019)

Kontynuu...

źródło: comment_1655353160YppWyMkOOIBZI4pBTDa86m.jpg

Pobierz
  • 8
@dr_love Wychwyciłem taką zasadę we flankerach serii Ideal, mianowicie: w edt nuty tworzą delikatny zapach wiśni którą postanowili wyciągnąć w edp, w cologne nuty tworzą delikatny efkt mięty którą postanowili wyciągnąć w cool. W obu wyostrzając jedną z nut pozbawili zapach gładkości i faktoru "well blended" bo właśnie te idealne nieprzytłaczające migdałowego DNA serii proporcje w edt i cologne mi się podobają. Nie twierdzę, że edp i cool są złe, są świetne,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dr_love: nie wiem czy testowałeś, ostatnio zapodałem sobie z serii "tanio na lato" Zippo Mythos - i strasznie mi podeszły. Uczciwe 3,6 na Fragra ( ͡° ͜ʖ ͡°) projekcja "taka na wyjście ale nie długie" ale ogólnie zapach na lato podobny do Forever Sailing mimo sporych różnic w nutach