Wpis z mikrobloga

Jak sobie wyobrażacie życie na emeryturze nie mając własnego mieszkania?


@Maffiozzo97: Oni myślą pewnie, że to będzie jak z ich dziadkami, którzy dostali zakładowe schowki na miotły i mogli je wykupić za 10% wartości po tym, jak całe życie płacili mieszkaniowe książeczki oszczędnościowe.
  • Odpowiedz
Na emeryturę kupię od kogoś z was za pół ceny ;) albo moja firma pozwoli mi na opłacanie najmu, albo... możliwości jest sporo.

W Polsce nie ma kredytów hipotecznych tak BTW ;) my tylko tak nazywamy kredyt na zakup nieruchomości, ale to nie są instrumenty takie jak na zachodzie :)
  • Odpowiedz
@Maffiozzo97: no jesli jest pewien, ze do swojej emerytury nie dostanie zadnego spadku no to lipa. Mysle, ze wiekszosc jednak nie miala takiego problemu tylko chcieli jak najszybciej na wlasnym i to w jak najlepszych warunkach, bez wzgledu na realne koszty i ryzyko.

Jeszcze taki przyklad a propo Niemiec. Znalem starszego Polaka na emeryturze juz w DE. Najmowal duze mieszkanie kilkadziesiat lat w centrum duzego miasta. Nagle kamienice wykupil jakis
  • Odpowiedz
Na emeryturze, która będzie stanowić maksimum 10-15% Twoich zarobków — nie stać Cię na wynajem.


@arysto2011: No to nawet bez wynajmu nie bedzie mnie stac na zycie, wiec trzeba bedzie pracować

A może.. warto pójść do wojska lub policji?
  • Odpowiedz