Wpis z mikrobloga

mam dłużniczkę, dwie egzekucje komornicze bezskuteczne, wyjawienie majątku przed sądem nic nie dało (tutaj cudów nie oczekiwałem, chciałem tylko mieć papier ze sądu i protokół na którym się wygadała)

jak już powstał u mnie dług i było to stwierdzone tytułem wykonawczym, klauzulą wykonalności to później wzięła ślub, ma wspólnotę majątkową z mężem wobec tego mam pytania:

1) czy mogę do sądu złożyć wniosek o przymusową rozdzielność majątkową uzasadniając w tym swój interes? ona nie ma majątku co stwierdziły egzekucje więc innej drogi tutaj nie wiedzę, pytam w związku z tym, że jej długi powstały zanim wstąpiła w związek małżeński
2) jeżeli sąd zgodzi się na rozdzielność to rozumiem, że wszystko co nabyli po ślubie jest ich wspólne, jeżeli mąż kupił na siebie auto po ślubie to przy rozdziale majątku sąd bierze udziały w tym aucie 50/50 czy rozdziela ten majątek jakoś inaczej?
3) czy koszty tego postępowania mogę wliczyć sobie w koszty egzekucyjne wobec dłużniczki?
4) podpowiecie może jeszcze jak dobrze uzasadnić taki wniosek do sądu?
5) wniosek składam do wydziału cywilnego pod który oni podlegają? muszę znać tylko imiona, nazwiska i adres do doręczeń? PESEL dłużniczki znam

#komornik #sadownictwo #sadowehistorie #sady #prawo
  • 6
@astri: a w czym Ci przeszkadza ich wspólnota majątkowa?
Chyba wręcz pomaga bo cokolwiek kupią wspólnie możesz chyba potem egzekwować nagle się okazuje, że ona z kasy tego gościa ma jakiś tam majątek.
@Luigi93: ale tytuł mam tylko na żonę która jeszcze żoną nie była, jakby było tak jak piszesz to przecież komornik dawno by im coś wspólnego zajął a on szukał tylko na dłużniczkę czy coś ma, teraz jeżeli mają coś wspólnego czyli jak coś nabyli w trakcie małżeństwa np. samochód to przy rozdzieleniu mam jakiś udział w tym aucie i może to komornik zająć o ile sąd zrobi rozdzielność - tak to