Wpis z mikrobloga

mirki mam pytanie, doradzcie co robić
15 lipca mam mieć wyrywane dwie ósemki widoczne na zdjęciu (górna i dolna), a 21 rano mam wyjazd do Chorwacji. Nie wiem czy przekładać wizytę.
Jak to jest z tym wyrywaniem, dam radę żyć czy 2 tygodnie będę wyjęty z życia i #!$%@? sobie wyjazd?
5 dni odpoczynku to chyba dużo, jak to było u was?
#dentysta #zeby #pytanie #wakacje
kiedysbedebogaty - mirki mam pytanie, doradzcie co robić
15 lipca mam mieć wyrywane ...

źródło: comment_1655227595ED3pNQsf9Py2doql185Rgx.jpg

Pobierz
  • 21
@kiedys_bede_bogaty: Trudno powiedzieć, cumplu, po wyrwaniu jednej ósemki następnego dnia na luzie sobie do roboty poszedłem (to była dolna), parę lat później mocno mi się paprało po wyrwaniu górnej. Nie wiem, czy to kwestia wieku, czy umiejscowienia zęba. Gdybym stanął przed takim wyborem, nie ryzykowałbym schrzanienia wakacji - no chyba, że Cię bolą, to wtedy walić wakacje.
@kiedys_bede_bogaty:

Z tego co pamiętam to przed wyrwaniem kilka dni trzeba było łykać antybiotyk aż do wyczerpania, czyli chyba ponad tydzień po wyrwaniu był koniec leków. No i niestety gdzieś tyle czasu boli dosć mocno. 5 dni od wyrwania dolnej z pewnością nie będziesz normalnie na chodzie. No ale to już sprawa indywidualna, zapytaj stomatologa co ci radzi lepiej.
@kiedys_bede_bogaty: 2tyg temu rwałem 8ke - na drugi dzień szedłem do roboty, w dniu kiedy miałem ekstrakcję odczuwałem tylko lekki ból głowy i zmęczenie jak po nieprzespanej nocy, jadłem normalnie jak tylko zeszło znieczulenie, szytego nie miałem jak coś - u mnie było więcej strachu - i serio mnie akurat nic kompletnie nie bolało
@kiedys_bede_bogaty: a bolą Cię teraz? Jeśli tak to wyrywaj, jeśli nie to też bym wyrywał, żeby mieć to z głowy.

Ja pamiętam, że po 2-3 dniach już byłem w miarę na chodzie (chyba nawet traskę do Francji jako kierowca robiłem). Jest mała szansa, na jakies komplikacje, ale jak masz dobrego dentystę to powinno być ok.
Po dokładnie takiej samej ósemce miałem 3 tygodnie bólu i nie przespanych nocy. Do wyjęcia czegoś takiego potrzebny jest chirurg. Jak zejdzie znieczulenie i zanim zacznie działać antybiotyk (3 pierwsze dni) ogryzasz tynk ze ścian.
@kiedys_bede_bogaty: przy wyrywaniu dostajesz mocne znieczylenie, a potem antybiotyk i lepsze przeciwbolowe piguly. jak masz speca to uciazliwosc trwa moze 2-3 dni, ale na przeciwbolowych jest bajlando, bo nic nie czujesz.
@kiedys_bede_bogaty zależy czy już w siódemkę wrasta i boli czy jeszcze nie. Jak jeszcze da się wytrzymać, to zrób zabieg po wakacjach. Inna sprawa, że po czymś takim, to chyba kontrole są, no i zdejmowanie szwów.

PS. Przeciwbólowe nie działają, no chyba, że opioidy, ale sam rozumiesz, że takie środki, to ostateczność.
@kiedys_bede_bogaty: Jeśli nie musisz wyrywać na gwałt, to ja bym odpuścił i przełożył wyrywanie. Szkoda wakacji i nerwów czy się wygoi czy nie. Ja miałem wyrywaną jedną i pierwsze trzy dni super opuchnięty i nie gryzłem tą stroną, a opuchlizna trzymała się z tydzień. A taki 100% komfort miałem po około 1,5 tygodnia.
@kiedys_bede_bogaty: po jednej ósemce miałem spuchnięta gębę ponad 10 dni bo mi zmasakrowal nieco dziąsło bo nie mógł sie do niego dostać. Następna ósemkę jak mi rwał to po 3 dniach byłem w pełni na chodzie, nie ma zasady