Wpis z mikrobloga

No dzień dobry. W piątek odbieram prawko i zaczynam szukać swojego pierwszego samochodu ()
Budżet 6000zł to na samochód, na ubezpieczenie i pierwsze naprawy mam też odłozone.
Najbardziej bym chciał w gazie, ewentualnie diesel tylko jakiś mało awaryjny i tani w eksploatacji i żeby to nie było kombi.
Przeglądałem wczesniej samochody i spodobały mi się takie:
- Audi A3 8l
- Citroen Xsara 2
- Toyota Corolla e11
- Opel Astra G
- Honda Accord VI
W tym budżecie to rozsądne wybory? Co polecacie? Na co zwracać uwagę? Komis czy szukać po ogłoszeniach?
I ogólnie jak wygląda zakup samochodu, jakie dokumenty muszę dostać od sprzedającego poza umową kupna sprzedaży?


#prawojazdy #pierwsze4kola #motoryzacja #samochody #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 24
@dzikiwonsz21: Jak weźmiesz 1.7 od Isuzu czyli 75KM o oznaczeniu Y17DT to będzie git. Awaryjne są 80KM od Opla o oznaczeniu Z17DTL.
Ale jak w/w mówili, w tej kasie bierzesz co jest blisko w najlepszym stanie, bo jechać pół kraju za autem za 6k to kek
@dzikiwonsz21: W tej kasie obecnie to nawet nie ma za bardzo w czym wybierać, a nie że ma się jakieś typy. Oglądasz to co jest, z reguły to co warto to schodzi w 5 minut od wystawienia ogłoszenia a miny sobie wiszą. Lokalnie też szukaj ręcznie tzn z kartki na szybie itp.

Honda nie nadaje się do gazu bo ma zawory na płytkach. Tak samo Toyota.
@dzikiwonsz21: patrz żeby miało sprawną klimę, zdrową blachę i żeby nie było gównianą toyotą dla emerytów i rencistów
punto ii może być spoko, jest lekkie i ma dobre silniki do gazu więc co byś nie wziął to będzie fajnie jeździło
@Pangia Kurcze nie podobają mi się takie auta, wolę jak są w stylu sedana, że dłuższe a niższe. Przymierzałem się do kilku i w takich jak Punto czy Stilo niewygodnie mi się siedzi, jak na taborecie.
@r5678: nieprawda, honda nie ma regulacji płytkami tylko na śrubkę.
@dzikiwonsz21: diesle i gaziuty zazwyczaj są już mocno złachane, z dużym przebiegiem. Najmniej wyeksploatowane będą małe benzyniaki typu yaris.
Generalizując, mało awaryjna będzie benzyna bez lpg. W dieslu usterka układu wtryskowego wystarczy zeby auto poszło na szrot bo naprawa będzie droga lub nikt nie zechce się podjąć naprawy. Odpuść sobie audi, bmw czy inne marki "premium" dysponując budżetem 6k, bo