Wpis z mikrobloga

Takie przemyślenia dla tych do twierdzą, że #tvpis i #tvn to ta sama propaganda:

Ostatnio NIK wydał dwa raporty.
1. Raport o realizacji inwestycji w EC Ostrołęka. Raport niekorzystny dla PIS. Raport wydany w czerwcu 2022, więc ograniczam szukanie do ostatniego miesiąca. Pierwsze podejście, strona tvp.info:
https://www.google.com/search?q=raport+NIK+ostrołęka+site:tvp.info&client=opera&hs=ayo&source=lnt&tbs=qdr:m&sa=X&ved=2ahUKEwjQqsqW-az4AhV3CBAIHSSZBtcQpwV6BAgBEB0&biw=1920&bih=970&dpr=1

Ups, dwa trafione, żaden w temacie.

drugie podejście, tym razem szukamy z frazą tvp
https://www.google.com/search?q=raport+NIK+ostrołęka+tvp&client=opera&hs=7yo&biw=1920&bih=970&tbs=qdr%3Am&ei=lX-oYqGsHM-trgSoranIBg&ved=0ahUKEwjhypmm-az4AhXPlosKHahWCmkQ4dUDCA0&uact=5&oq=raport+NIK+ostrołęka+tvp&gs_lcp=Cgdnd3Mtd2l6EAMyBQghEKABMgUIIRCgAUoECEEYAUoECEYYAFDZA1iiBmCvCGgBcAB4AIABfYgBowKSAQMyLjGYAQCgAQHAAQE&sclient=gws-wiz

Wyniki są, ale żadne ze strony TVP.

Czyli w TVP tematu nie ma.

2. Raport na temat awarii kolektora Czajki. Pierwsze podejście do wyszukiwania na stronie tvn24.pl:
https://www.google.com/search?q=raport+NIK+czajka+site%3Atvn24.pl&client=opera&biw=1920&bih=970&tbs=qdr%3Am&ei=64CoYueLGeT6qwH8o4SYBg&ved=0ahUKEwinraDJ-qz4AhVk_SoKHfwRAWMQ4dUDCA0&uact=5&oq=raport+NIK+czajka+site%3Atvn24.pl&gs_lcp=Cgdnd3Mtd2l6EAM6BwgAEEcQsAM6BQghEKABOgYIABAeEBZKBAhBGABKBAhGGABQ4gRY9SdgqyloAnABeAGAAZsBiAHLCJIBBDE2LjGYAQCgAQHIAQXAAQE&sclient=gws-wiz

Ooo, jest na pierwszym miejscu.

To teraz pytanie: skoro to taka sama propaganda to czemu TVN informuje o sprawach niekorzystnych dla PO czyli wg pisowskiego słownika atakuje PO a TVP ukrywa informacje odnośnie PIS przed swoimi widzami?

#polityka #bekazpisu
  • 38
  • Odpowiedz
Czyli mamy jednak regułę? Bo jak na razie to nie pamiętam ani jednej afery PO o której by nie poinformowało TVN. Wciąż czekam aż będziesz w stanie podać jakiś kontrargument.


@janekplaskacz: to musiałbyś dłuższą listę zrobić, bo dalej 2-3 przykłady to pod regułę słabo podchodzą¯\_(ツ)_/¯ jednak jest lepiej niż było
  • Odpowiedz
I tak byś się czepiał. Podałem przykład


@janekplaskacz: i na tej podstawie od tak chciałeś regułę zrobić

przykład na to, co i tak każdy normalny człowiek widzi gołym okiem.


@janekplaskacz: dałeś przykład jednostkowy i tyle, a więc znowu ściemniasz, że bym się czepiał. Trzeba było zrobić raz a dobrze¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Kaczypawlak:

i na tej podstawie od tak chciałeś regułę zrobić


Nie, dałem przykład potwierdzający regułę która istnieje i którą każdy normalny człowiek widze oraz otworzyłem dyskusję dając szansę podać kontrprzykłady. Jak na razie nie ma żadnego kontrprzykładu.
  • Odpowiedz
Nie, dałem przykład potwierdzający regułę która istnieje


@janekplaskacz: jednostkowy, jakbyś dał kilka to by nie było się do czego czepiać¯\_(ツ)_/¯

którą każdy normalny człowiek widze


@janekplaskacz: no widać było na jednym przykładzie

dając szansę podać kontrprzykłady. Jak na razie nie ma żadnego kontrprzykładu.


@janekplaskacz: wydałeś werdykt, że TVN lepszy od TVP i to nazywasz "dyskusją"?( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kaczypawlak: Media powinny patrzyc na rece wladzy w kazdym kraju i nie wazne jakiego sa ugrupowania. Ktos kiedys wmowil Ci ze tvn i pewnie gazeta wyborcza to ukryta niemiecka opcja... Do tej pory zrobili wiecej w kraju dobrego niz polskie patryjotyczne media. Mowie to zupelnie obiektywnie, przyjdzie kiedys dzien gdzie zauwazysz ta roznice. Im wiecej roznych mediow w Polsce tym lepiej dla ludzi.
  • Odpowiedz
mój ulubiony przykład. Dwa materiały o smogu z tego samego dnia


@Imperator_Wladek: Łoo panie,
w TVN ekspert w danej dziedzinie, minister, samorządowcy, sam materiał neutralny,
w TVP Wąż, eksperci od wszystkiego Wróblewski, Karnowski, Grzybowski, tylko Sakiewicza brakowało, oczywiście obowiązkowe gnojenie opozycji :)
  • Odpowiedz
@janekplaskacz: Dzień dobry, Nazywam się prokurator ZERO. Ja tutaj w Ostrołęce nie widzę żadnego przestępstwa w przeciwieństwie do winy Czaskowskiego w Warszawie. Dziękuje i pozdrawiam ojca prowadzącego.
  • Odpowiedz
@Vakabayaschi:

no nie ta sama propaganda, TVP nigdy nie robiło urodzin Hitlera w lesie.


No faktycznie co innego. TVP codziennie nadaje propagandę, żeby pokazać manipulację wystarczy odpalić ostatnie wydanie wiadomości a TVN zrobiło urodziny Hitlera przynajmniej z 5 lat temu.
  • Odpowiedz