Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Pytanko mam mircy

Kupiłem Legiona 5-15 prawie rok temu.
Używam go naprawdę sporadycznie, że aż kurde przerost formy nad treścią bo ani nie gram ani nic.
Ale nie w tym rzecz.

Mam jeszcze rok gwarancji na niego jak i chyba zostało około dwa tygodnie gwarancji na akumulator.

Problem jest taki, że kiedy laptop jest wyłączony to ubywają mu procenty naładowania akumulatora.
Ostatni przykład (aż sobie zapisałem):
wyłączony 08.06.2022 o godz. 01:54 ze stanem 96% baterii
włączony 13.06.2022 o godz. 12:23 ze stanem 64% baterii

Dużo wcześniej bywało tak, że wyłączałem i miał z 50% a po np dwóch tygodniach chciałem go uruchomić i nie reagował, akumulator rozładował się całkowicie.

To co mogłem to raczej sprawdziłem, laptopa zamykam (żadne hibernacje), w biosie wyłączone ładowanie przez usb innych sprzętów, w panelu sterowania wyłączone szybkie uruchamianie. Formata mu nawet strzeliłem i problem występuje. Mam jeszcze dwa inne laptopy i tam nie ma takich problemów a co za tym idzie no raczej od stania nie powinien aż tak się rozładowywać. Rozumiem kilka procent po np. dwóch tygodniach.

Teraz pytanie, to może jednak normalne i się czepiam?
Może coś mogę jeszcze zrobić?
Czy pakować i wysyłać do serwisu póki jeszcze gwara na akumulator jest?
Kupiony przez internet w @x-kom (gwarancja chyba sklepu bo był przez nich modyfikowany).

Przy okazji może ktoś wie jak w ogóle wygląda wysyłka sprzętu do nich na serwis. Tzn. na własny koszt czy dostanę jakąś z góry opłacony list przewozowy?

Pisałem do nich na czacie to dostałem tylko linka do zgłoszenia serwisowego, a jak postanowiłem coś podpytać to tylko info, że wygląda to na zupełnie coś normalnego no ale to musi serwis ocenić. ¯\_(ツ)_/¯

#laptopy #notebook #komputery #lenovo #legion #xkom
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rukh: Nie, wyłączyłem to w biosie. Ale tak czy inaczej nic nie jest podpięte pod lapka, no i kofiguracja czy biosu czy systemu nie wskazuje żeby było coś co by go wybudzało.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@YOLOmariolo: Normalne jest to, że ubywa bateria z akumulatora. Załaduj go do ok. 50-60% wyłącz i tyle. Wiele zależy od czynników zewnętrznych czy technologii baterii.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Enso_: No właśnie boję się, że mi powiedzą, że problemu nie ma i bez sensu zgłoszenie serwisowe. Znowu mam drugiego takiego legiona z trochę inną specyfikacją czy też jakieś dwa delle poleasingowe, które zapewne były wcześniej mega katowane i nic z bateriami się nie dzieje w tych laptopach. Wyłączam mając założymy z 80 procent a po kilku dniach uruchamiam to powiedzmy, że spadnie z max 2% o ile coś spadnie.

Dlatego