Wpis z mikrobloga

Ja i kolega mieszkamy w jednej wsi gdzie nie ma ulic. Obaj zamówiliśmy po 5 ton kostki luzem z Ziemowita.

Ja wpisałem adres w profilu w następujący sposób:

00-000 nazwawsi, nazwawsi numer domu

Po prostu w nazwie miejscowości przy kodzie pocztowym i w nazwie ulicy wpisałem nazwę swojej wsi.

Kolega natomiast wpisał adres w profilu w następujący sposób:

00-000 nazwagminy, nazwawsi numer domu

Przy kodzie pocztowym wpisał miejscowość gdzie jest gmina, a w nazwie ulicy nazwę wsi.

Skomplikowane ale mam nadzieję że udało mi się odpowiednio naświetlić sytuacje

Czy ktoś przy odbiorze może się doczepić ze adres w profilu u mnie albo u kolegi jest wypełniony nieprawidłowo?
Może ktoś miał podobną sytuację i może pomóc.
#wegiel #pgg #ziemowit
  • 19
Może ktoś miał podobną sytuację i może pomóc.


@Studento4444: Wystarczy wejść na pgg i przeczytać aktualności. Wyraźnie jest napisane, pole ulica dotyczy ulicy, jeśli w Miejscowości nie występuje ulica wpisujemy "nie dotyczy" i tak pgg się tego czepia.
Ja zamówiłem z Marcela węgiel i miałem kod pocztowy z nazwą wioski i w ulicy nazwa wioski z numerem domu. Bez żadnego problemu odebrałem węgiel.. więc nie wiem.. po drugie co za różnica kto co wpisze tam. Ważne by było 1:1 tak SAMO jak na tej deklaracji CEEB i macie święty spokój.. bo do tego się potrafią przyczepić jak pies do szynki..
@Studento4444: Nie potrafię Ci pomóc. Robiłem 3 zamówienia dla siebie i rodziny, 3 zamówienia odebrane bez żadnego problemu. Wszystko w Marcel. Wszystkie dane na zamówieniu identyczne jak na CEEB (ulica jako nazwa wioski). Co kopalnia to inne zasady.. na Marcelu jest tak, że jak wjedzie po mój węgiel to po załadunku mojego węgla nie załadują go węglem innej osoby tylko musi wyjechać i jeszcze raz stać w kolejce xDDD
@ViruS001: Na deklaracjach jest:
00-000 nazwaGminy, nazwawsi numer domu.

Czyli wersja mojego kolegi wydaje się że powinna przejść. Z drugiej strony o ile dobrze rozumiem to twoje zamówienie miało dane uzupełnione tak samo jak moje, więc też powinno być okej.
Zapytam kierowcy który ma to mi przywieść i faktycznie spróbuję napisać jeszcze bezpośrednio do kopalni.
A z tą kolejką w Marcelu to #!$%@?.jpg.
Na końcu okaże się że rząd dopłaci pośrednikom
Na końcu okaże się że rząd dopłaci pośrednikom do tego węgla, cena spadnie do tej sprzed roku i cały wysiłek z tym zamawianiem niepotrzebny.


@Studento4444: Zawołaj mnie za 4 miesiące i podziękuj że jednak w ich bajeczkę nie uwierzyłeś.
@cysiekw: Ciekawe jak cena gwarantowana będzie się odnosić do tego że np. w kopalni orzech jest tańszy od kostki, albo węgiel z Kolumbi jest podobno gorszy od naszego. I co wszystko jedna cena? Cyrk na kółkach
@Studento4444: zamówienie musi być na te dane, na jakie jest składana deklaracja ceeb. Dzwoniłem, pytałem. Ja nie mając nazwy ulicy we wsi adres w profilu mam tak: 00-000 nazwawsi, nie dotyczy numer domu . Na deklaracji mam tak samo z tą różnicą, że w polu ulica na deklaracji nic nie wpisałem. Ale gamonie z gminy uzupełnili pole ulica o nazwę wsi. Pytałem pana na infolinii i upewnił się, że tak