Wpis z mikrobloga

**Już nawet media głównego nurtu (zwróćcie uwagę, że nie użyłem terminu media głównego ścieku) przygotowują społeczeństwo do porażki Ukrainy.
Było znalezisko, które zostało zakopane głównie z powodu informacja nieprawdziwa. Mamy więc do czynienia z etapem zaprzeczania, wyparcia. Po nim przychodzi etap rezygnacji i akceptacji - jak z diagnozą nowotworu. Mam tylko nadzieję, że ostatni etap nie nastąpi...**


Ukraińskie wojska ponoszą ogromne straty, ponieważ są w stosunku 20 do 1 w artylerii i 40 do 1 w amunicji przewyższane przez siły rosyjskie - wynika z raportu wywiadu, który ukazuje ciemny obraz zaciekłego konfliktu na linii frontu.

Raport, do którego dotarł The Independent, po raz pierwszy ujawnia obawy o dezercję ukraińskich żołnierzy i wskazuje, że siły ukraińskie są ograniczone do zasięgu 25 kilometrów, podczas gdy wróg może uderzyć z 12 razy większej odległości.

Walka na wschodzie Ukrainy ma "poważnie demoralizujący wpływ na siły ukraińskie, jak również bardzo realny efekt materialny. Przypadki dezercji rosną z tygodnia na tydzień" - napisano.

W tym samym czasie siły rosyjskie zdobywają kolejne terytoria na wschodzie i umacniają swoją kontrolę nad przejętymi miastami. Jednocześnie pozycję negocjacyjną Kijowa osłabia rosnąca dysproporcja w liczbie jeńców przetrzymywanych przez każdą ze stron.

Liczba rosyjskich żołnierzy przetrzymywanych przez Ukrainę spadła po serii wymian z 900 w kwietniu do 550. W niewoli znajduje się ponad 5600 żołnierzy ukraińskich.


Reszta w artykulu:

https://www.rp.pl/konflikty-zbrojne/art36481471-wywiad-wskazuje-na-ogromna-przewage-sprzetowa-rosjan-coraz-wiecej-dezercji-wsrod-ukraincow

#rosja #ukraina #wojna #cenzura #nowotwory
Pobierz p.....m - **Już nawet media głównego nurtu (zwróćcie uwagę, że nie użyłem terminu med...
źródło: comment_1655193450xJuPMh6PxhBaCNSKa01bNu.jpg
  • 22
@przegryzam: Ukraina od 2014 roku nie mogła odbić utraconych terenów w Donbasie gdzie nawet nie było regularnego wojska rosyjskiego, a teraz nagle mieli by wszystko odbić xd prawda jest taka że mogą co najwyżej zatrzymać na jakimś etapie wojsko r0syjskie ale o odbiciu terenów to chyba nie ma co mówić. No chyba że zachód sypnąłby z 1000 czołgów jeszcze więcej artylerii i jakimiś samolotami do wsparcia z powietrza bez tego to
@przegryzam: seria artykułow o tym jest chyba na podstawie pojedynczego artykułu jakiegos angielskiego faktu, polskie serwisy podłapały bo kliknięcia spadają, dokładnie to samo było jak ludzie znudzili sie covidem i kazda nowa gówno odmiana miała dziesiatki artykułow, ekspertów i innego szajsu wróżącego koniec ludzkości, trupy na ulicach itd. tu bedzie to samo bo temat sie znudził, sama wojna toczy się już o jakieś rozwalone miasteczka w donbasie i jedyna szansa żeby
Wychodzi na to, że za bardzo wierzysz w to, co Ci telewizor powie.


@przegryzam: akurat nie oglądam TV tylko czytam różne źródła, głównie zagraniczne, a sporo faktów mogę zweryfikować z drugiej ręki, bo znam sporo Ukraińców, którzy mają bezpośrednie relacje od swoich bliskich, którzy zostali w kraju.
@Positano1:

ukraina od 2014 roku nie mogła odbić utraconych terenów w Donbasie

Popatrz na państwo kartoflarza, na to jak jego wojsko jest niezorganizowane. Teraz się zastanów, czy Ukraina była w lepszej sytuacji w 2014 zaraz po przewrocie na majdanie, po latach bycia rosyjskim pantoflem. Odpowiedź: nie wiem, choć się domyślam. Konkretny kontratak raczej był poza ich możliwościami + na 100% wywołaliby wojnę już wtedy.