Wpis z mikrobloga

Czy możecie polecić jakiś wirtualny #dysk typu #dropbox lub #ubuntuone itd.? Nie używam żadnego. Widzę, że jest spory wybór tego typu rzeczy, ale nie wiem, który by się nadał najlepiej.

Moje potrzeby:

* Jeden dysk do wrzucania zdjęć, dźwięków itp., zamiast na imageshack i tego typu serwisy. Dostęp do nich miałby tylko ktoś z bezpośredniego linka. Czyli jeśli chcę pokazać jakąś grafikę, to podaję linka do niej, ale innych rzeczy z tego wirtualnego dysku nie zobaczy ta osoba.

* Drugi dysk służyłby do przechowywania plików, którymi wcale nie chcę się dzielić. Cel bardziej prywatny. #kiciochpyta #pytanie
  • 10
@Szkarpet: Polecam Ci Ubuntu One, jeśli masz Ubuntu to fajnie się integruje z systemem. Możesz mieć wszystko prywatnie, jak chcesz się czymś podzielić to klikasz publikuje, i dostajesz link. Chcesz to dam Ci reflinka. Ale będąc szczerym, jeśli korzystasz z Windowsa to bralbym Dropboxa. Jest popularniejszy, czasami ma jakieś promocje na GB, nie tylko z reflinkow.
@Writer: Korzystam z Ubuntu i Windy. Teraz patrzę, że musiałem kiedyś się tam zarejestrować bo mam zapamiętane hasło, ale nie używałem. W Twoim zdaniu brzmi zachęcająco. Przeglądam właśnie strony UbuntuOne i Dropbox i widzę, że oba posiadają klienta dla Windy i Linuxa.

Jak z ich bezpieczeństwem? W sensie, żeby nikt mi nie podejrzał pliku.
@Szkarpet: Nie wiem jak z bezpieczeństwem, ale nie słyszałem jeszcze żeby U1 miało jakąś wpadkę. Dropbox cos tam miał raz, ale już dawno to naprawili. Jeśli korzystasz więcej z windy, to bralbym Dropboxa. Jeśli więcej z Ubuntu, to U1.
@Szkarpet: dodam jeszcze, że Dropbox tworzy jeden folder do którego wrzucasz swoje foldery i pliki, i one się synchronizują. A U1 ma możliwość synchronizacji dowolnego katalogu w systemie, np całego folderu "Obrazy". Dropbox tak nie ma, musialbys przekopiowac folder Obrazy, do folderu Dropbox.

(Tak było jak jeszcze korzystałem z Dropboxa, może już dodali taką funkcję, nie wiem. Najlepiej sam potestuj :).)

@Claptrap: Mam rację, czy już nie ma takich ograniczeń