Wpis z mikrobloga

Pytanko do lokalnych szosowców - wybieram się do was z szosą na kilka dni i szukam inspiracji na trasy (coś w okolicach 100km). Z rzeczy które sam widziałem to jest jazda po WTR na zachód i do puszczy Niepołomickiej w drugą stronę. Kilka osób mi też polecało Lanckoronę ale bez podania żadnego śladu który tam prowadzi. Na pewno chcę też pojechać na kilka minut do Jury a konkretnie do Ojcowa ale tam pewnie będzie masa turystów w zbliżający się weekend.

Generalnie szukam tras które będą miały minimalny ruch samochodowy. Na krajówki nie wjeżdźam. Za fajne trasy nagradzam plusami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#szosa #rower #krakow
  • 13
  • Odpowiedz
@Cypherspeed: https://goo.gl/maps/ngSe7eBNxCctg5C78
Przy Jasnogórskiej jest nieprzyjemnie, ale tam jest ścieżka rowerowa po którejś ze stron, tak twierdzą google. Odjeżdzam w innym miejscu z reguły i nie wiem jak dokładnie idzie, ale dosłownie fragmencik tam podobno jest tylko bez niej. Reszta to albo asfalt ze stosunkowo niedużym ruchem albo przez miasto ścieżki. Powinno być ok. Chyba, że chcesz całkiem płasko, to trzeba inaczej.

Z Ojcowa możesz sobie nie podjeżdżać od razu w
  • Odpowiedz
@Cypherspeed: a, jeszcze uważaj na wylocie z dolinki. Tam jest ulica o wdzięcznej nazwie Turystyczna, a potem Zielone Wzgórze, która nie wiem czy ma już dalej asfalt, ale masz jak odbić. Normalnie odbijam w Będkowskiej do Kobylańskiej/Bolechowickiej, więc nie wiem jak ten asfalt tam wygląda.
  • Odpowiedz
Przy Jasnogórskiej jest nieprzyjemnie, ale tam jest ścieżka rowerowa po którejś ze stron, tak twierdzą google.


@kasiknocheinmal: od wschodniej strony, ta ścieżka jest mniej więcej od tej północnej obwodnicy (tak mi się wydaje) do salonów samochodowych, potem raczej drugą stroną trzeba by było albo Chełmońskiego.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Cypherspeed: Myślenice <-> Wiśniowa <-> Dobczyce w różnych konfiguracjach, do tego odcinek specjalny na Chełm :) Ostatnio Majka tu organizował wyscig.
  • Odpowiedz
@Cypherspeed ulicą Dożynkową na północ, potem Minoga, polecieć na Sułoszową, zaliczyć Ojców, później do góry i Biały kościół do doliny Będkowskiej lub okolic to jeden klasyk. W powrocie możesz zahaczyć o kamieniołom w Zabierzowie. Drugi klasyk to bym objechał Jezioro Dobczyckie i po drodze zaliczył maszt na Chorągwicy - świetny widok w obie strony. Jak lecisz Dobczyckie i masz nogę, to możesz przy okazji zahaczyć podjazd na Chełm. WTR i Niepołomice to
  • Odpowiedz
  • 1
@Cypherspeed ten tarnow to sprawdz najpierw pociagi jak lataja, bo ich czestotliwosc rozna jest. A jak chcesz lekka modyfikacje, to jedz WTR do veloDunajec i do Tarnowa. Chyba ze wiatr bedzie wial ze wschodu to pkp do tarnowa i powrot
  • Odpowiedz