Wpis z mikrobloga

Moto świry, jakie opinie o Astrze J? Szukam dość świeżego kompakta, który będzie bezawaryjny, a jak już coś się #!$%@?, to tani w naprawie i do tego silniki lubią gaz. Asterka wydaje się być idealnym kandydatem, w dodatku na ładnej feldze i w spoko konfiguracji może się podobać.
#motoryzacja #samochody #opel
  • 8
  • Odpowiedz
@Warrior_97 jak już bardzo chcesz astrę j z gazem to 1.6 bez turbo. Tam nie ma skrzyni m32. Problemem jest to, że to ciężki muł i spalanie będzie dość duże. Moja panna jest na etapie szukania auta. Chciała właśnie astrę, i właśnie ta co pisałem, jest jedyną w miarę bezawaryjną. Ale waga auta i moc to największe minusy.
  • Odpowiedz
@Maglite: jak piszesz o silniki a16xer, to tam z kolei są drogie koła zmiennicy faz, i ręcznie regulowany luz zaworowy.
i skrzynia 5 bieg.
Ale auto ogólnie bardzo udane.
Dobrze celowąć w wersje poliftową 1.4t tam podobno poprawili skrzynie.
  • Odpowiedz
@Maglite: W ogóle w kompaktach z okolic 2010 ciężko o coś dynamicznego, co nie jest wersją specjalną. Jak tak czytam, to ludzie chwalą dynamikę tylko w civicu UFO z 1.8.
  • Odpowiedz
@Warrior_97: miałem astrę a16xer, po jakimś czasie myślałem, że żłopie olej, a to tylko nieszczelność była. Tylko i aż, bo 3k zapłaciłem za uszczelnienie wszystkiego, z czego 3/4 kwoty to była robocizna. Asterkę z 2010 roku miałem. Poza akcją z gubieniem oleju wszystko tiptop, tania w eksploatacji. Jak masz jakieś konkretne pytania to pisz ( ͡° ͜ʖ ͡°) a i szukaj rudej na dole drzwi od wewnątrz,
  • Odpowiedz
@isamaul: w tym silniku warto co parę lat, lub kilka wymian oleju, zrzucić misę olejową i wyczyścić sitko. Czasami się zapycha, i spływ oleju z pod pokrywy zaworów jest nie drożny. Nadmiar oleju dostaje się przez odmę do przepustnicy i spala.
Powiem Ci że 3k to sporo zapłaciłeś, tam poszcza zazwyczaj pokrywa zaworów, chłodnica oleju, i z grubszych spraw uszczelniacze kół zmiennych waz, i uszczelka pompy olejowej. Roboty jest sporo, ale
  • Odpowiedz
@Warrior_97: Ja jezdze Astra J Sports Tourer z 2015. Silnik diesla 1.6 110KM. W moim przypadku auto wlasciwie bezawaryjne. Poza wymiana rzeczy eksploatacyjnych wlasciwie nie mialem powazniejszych napraw. W przyszlym roku planuje wymiane auta i przyznam, ze z checia bym pozostal znowu przy Astrze tyle ze nowszej.
  • Odpowiedz