Wpis z mikrobloga

"Ansible w godzinę" - kilka tygodni pracy skompresowane w jeden, około 80-minutowy kurs.
Wiedza must-have dla współczesnych adminów i devopsów. Do niedzieli (23:59) o niemal 1/3 taniej.
Moim zdaniem wyszło świetnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Spis wszystkich omawianych tematów jest tutaj:
https://wiedza.mrugalski.pl/product/ansible-w-godzine/

P.S. autorem jest mój kolega - Paweł Torbus. Ja jestem wydawcą i odpowiadałem za techniczne i marketingowe aspekty tego kursu.

#linux #ansible #devops #serwery #automatyzacja
imlmpe - "Ansible w godzinę" - kilka tygodni pracy skompresowane w jeden, około 80-mi...

źródło: comment_1655101547BUtYaIdjXuzZ8LYEvMFAp0.jpg

Pobierz
  • 15
czy kurs będzie aktualizowany o nowe rzeczy?


@easysocial: kursy są aktualizowane, jeśli zawierają np. błędy lub niedomówienia.
Bardzo trudno jest rozbudować format 'w godzinę', aby nie wyszło z tego 'w 5 godzin' ;)

Jeśli jednak jakakolwiek aktualizacja się pojawia, to za free dostają ją wszyscy.
Brakuje mi tu ważnej informacji i na stronie też nigdzie nie znalazłem: jak długo jest dostęp do contentu?


@wykopek_n: nie ma ograniczenia czasowego. Kurs możesz przerobić, kiedy zechcesz.
cena priv, albo kliknij w kup teraz, no kurde, nie można bez dodatkowego kliknięcia tego zrobić?


@wacek_1984: a w sumie racja. Mogłem tam napisać 67zł.
Przeważnie podaję cenę na stronie cennika, bo ona się zmienia i wtedy mam mniej rzeczy do aktualizacji ;)
Obecna cena obowiązuje do niedzieli.
czego można się nauczyć z ansibla w godzinę? Prostego playbooka napisać? Trochę chyba krótko


@v01dtec: ale ja nie mówię, że nauka trwa godzinę, a że materiał szkoleniowy trwa około 80 minut (wyszło ponad godzinę).

Przerobienie tego zajmie pewnie z 3-4h, gdyby chcieć każde z ćwiczeń wdrożyć w życie i samodzielnie wszystko zrobić.

A czego można się nauczyć? to masz w spisie poruszanych tematów. To esencja Ansible.
Podstawy umożliwiające swobodną pracę z
@imlmpe: kusisz kusisz. Ja trochę z ansiblem pracuję, ale wiesz jak to jest: rozpoznanie technologii przez walkę to może bym sobie obejżał jak to robią prosi. Pomyślę, 67 ziko to ze 2 paczki fajek i zgrzewka Harnasi xD