Wpis z mikrobloga

#rock #kult #polskamuzyka
#cultowe (893/1000) <- zaległe z wczoraj

Kult - Czarne Słońca z reedycji płyty pt. Spokojnie (1988/1993), napisana i nagrana w 1992 na potrzeby filmu o tym samym tytule

Pomimo tego że to już lata 90, utwór ten jest dla mnie definicją "brzmienia polskiego rocka" końcówki minionego ustroju. Tak bardzo, że ten klimat aż z dzieciństwem mi się kojarzy.

PS. Świetne jest to wolne outro z klawiszem i solówką, od 3:40

----------------
#cultowe - tag do śledzenia lub czarnolistowania przez tych którzy followują moją osobę z innych powodów niż muzyka.
Przez tysiąc dni postuję rzeczy których słuchałem przez ostatnie 20 lat (jeden numer dziennie, od 01/01/2020 do 26/09/2022). Szerokopojęty rock, metal, punk i pochodne. Niektóre były hiciorami, innych wolałem sobie nigdy nie przypomnieć. Kolejność wstępnej listy zrandomizowałem i nie jest mi znana. Odkrywam dzień po dniu.
cultofluna - #rock #kult #polskamuzyka
#cultowe (893/1000) <- zaległe z wczoraj

K...
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cult_of_luna: Masz gdzies na YT cała playliste tego co wrzucasz? Posluchalbym losowo jak już dobije do 1000. Lubię takie pomieszane stylistycznie playlisty. Dobry utwór to dobry utwór nieważne czy metal czy poprock czy elektronika
  • Odpowiedz
Dla mnie ten czas to już było wejście smoka młodych wilków ( ͡° ͜ʖ ͡°) Illusion to była petarda nie mająca porównania z niczym w tym czasie w PL...no może jeszcze Proletayat...
  • Odpowiedz