Wpis z mikrobloga

Naszło mnie żeby sobie kupić zabawkę. Samochodzik. Takiego bydlaka do zarzynania i katowania, który nie jęknie jak z metrowej przeszkody spadnie. Coś żeby było łatwo naprawialne, wszystkie części wymienne, łatwe do czyszczenia, konserwacji i powszechnie dostępne (standard jakiś?).
Ma to pruć po piachu, błocie, a moc mieć taką że jak wpadnie w wysoką trawę to iść jak kosiarka w młodych kłosach.

Czego szukać? Za czym googlać?

#rc #modelarstwo #modelerc #zdalniesterowane #zabawkiduzychchlopcow #pytaniedoeksperta
T.....h - Naszło mnie żeby sobie kupić zabawkę. Samochodzik. Takiego bydlaka do zarzy...

źródło: comment_1655046423155Wq6Edi97YMtlyArc5T9.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • 1
Jak dla mnie samochody rc są fajne u kogoś i u siebie przez 5min :) jeżdżenie w kółko naprawdę szybko się nudzi.
  • Odpowiedz
@s---k: Nie no, ten Suzuki to taki do grzecznej jazdy po czystej wykładzinie. Ja szukam takiego potwora którym będę mógł orać bruzdy pod sadzenie ziemniaków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TestoSynth: "Ma to pruć po piachu, błocie, a moc mieć taką że jak wpadnie w wysoką trawę to iść jak kosiarka w młodych kłosach."
No to silnik tylko spalinowy, ze wszystkimi zaletami wadami tego rozwiązania.

PS. masz jakiekolwiek pojęcie o modelarstwie lub elektronice? Bo mimo, że autko RC jest dużo mniej skomplikowane niż np. drony FPV to jednak trzeba wiedzieć to i owo.

"Coś żeby było łatwo naprawialne, wszystkie części wymienne,
  • Odpowiedz
@hiperchimera:

masz jakiekolwiek pojęcie o modelarstwie lub elektronice?

Tak, i dodatkowo całkiem nieźle radzę sobie w drobnym majsterkowaniu i naprawianiu pierdół.

budżet na taką zabawkę?

Myślę że 3000 PLN dałbym radę wyłożyć bez mrugnięcia okiem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@TestoSynth: co prawda jestem bardziej w FPV, ale, myślę że w tych pieniądzach znajdziesz już coś godnego uwagi, poszukiwałbym czegoś z Traxxasa, np. coś w typie:
https://rc-team.pl/auta-zdalnie-sterowane/139482-auto-revo-33-4wd-monster-truck-zielony-020334532916-53097-3g.html

Ale popytaj na forach, masz budżet odpowiedni, wiedzą raczej nie dostaniesz odpowiedzi, że dozbieraj do czegoś firmowego :-)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
elektryki dla mnie to zabawki dla dzieci

@Niukron: tyle że współczesne elektryki brushless to monstra, do których żadna spalina nie ma nawet startu. Ile mocy masz z takiej pierdziawki na eter w rc? Kilka KM? Kilka to będzie w wielkim buggy z silnikiem jak z kosiarki...
A tym czasem moce rzędu kilku kW robi się w modelu RC skali 1:12 czy 1:10, w dodatku dostępne w pełnym zakresie obrotów i z
  • Odpowiedz
@TestoSynth: Traxxas Maxx albo XMaxx, Traxxas E-revo, ew. Traxxas Slash w wersji VXL. To są pancerne skurczysyny, mają porządne #!$%@?ęcie (e-revo robi backflip ze stania), są wytrzymałe, części są relatywnie tanie i w ciągłej sprzedaży, zarówno te fabryczne jak i tuningowe (polecam części RPM). Pokaż jakie ci się podobają to ci coś więcej poradzę.
  • Odpowiedz
@hrumque: szczerze, to najmniej mnie interesuje moc w RC gdzie nie będzie ona w ogóle wykorzystana.. Jak będę chciał się pobawić zabawką dla dzieci to sobie kupię jakieś gówno RC z marketu i będę miał to samo. Już sama obsługa w spalinowce da więcej frajdy niż zabawkowy elektryk. Już nie mówię o modowaniu
  • Odpowiedz