Wpis z mikrobloga

  • 0
Muszę złożyć pcta, ale przestałem się już trochę orientować w rynku więc przychodzę z prośbą o drobną pomoc i doradzenie.

Ogólnie na ten moment mam pod ręką zasilacz 1kW, dysk na m2, kilka ssdków, chłodzenie cpu, obudowę i peryferia, więc zależy mi żeby dobrać GPU, MB, CPU i RAMy.

Co do GPU szedłbym w 3080 lub rx 6900 xt, w zależności jakie będą na dniach promocje na pepperku.

Jakie dobrać pod to mb, cpu i ramy(najlepiej 32gb, 3200mhz wzwyż)? Żeby ładnie się spinało i obliczeniowo nie wychodziło ponad kartę. Głównie będzie grane w bfy, rusty i od święta jakieś nowsze aaa. Musi lecieć na 2k powyżej 165hz.

Cena nie gra roli, byle było dobrze spięte.

  • 14
  • Odpowiedz
  • 1
@JBFC hej, hej,

12600k
Ac Liquid Freezer II
MSI Z690-A pro
2x 16GB crucial ballistix 3600
Samsung 980 pro 2TB
Zasilacz min 850 platinum
Dobra buda typu Phanteksa p500a

To obecnie taka topka, ale można równie dobrze iść w AMD ryzen 5 5600x.

#majk3lskladapcty
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@kupkesobieciagne z gpu mogę poczekać parę miesięcy, mam działającą 1080 więc jakoś śmiga, ale w aktualnym pc siadł mi ram(ddr3)/lub kontroler pamięci więc muszę wymienić całość mb, ram, cpu priorytetowo w tym miesiącu, zakładając że za jakiś czas do budy wpadnie któraś z tych dwóch kart, lub nowej generacji jeśli ceny nie będą kosmiczne.
  • Odpowiedz
@JBFC: > Musi lecieć na 2k powyżej 165hz.

Ogólnie bym poczekał chwilę, bo jesteśmy przed samymi grubymi i długo wyczekiwanymi premierami gpu i cpu(do tego w cpu jest rewolucja chipsetów). A wymagania masz gigantyczne jak bebech Phila. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@kupkesobieciagne próbowałem lecieć na jednej kości przekładając na różne sloty i dalej nie wstaje siedzą na preinicjalizacji pamięci więc jest duża szansa że mobo padła. Pytanie czy jest sens wrzucać cztery stówki w taką samą żeby opchnąć ją zaraz i iść w nową generację :(
  • Odpowiedz
@JBFC: Używka na przeczekanie za grosze. Nowa generacja tóż za rogiem i za niewiele więcej będziesz mieć 2x taką wydajność. Aż szkoda dzisiaj pchać się w nowy zestaw, to już trupy.

Tym bardziej, że w przypadku AMD zaczniesz na nowej podstawce i platformę masz zapewne na kolejne 3 generacje cpu.
  • Odpowiedz
Nowa generacja tóż za rogiem i za niewiele więcej będziesz mieć 2x taką wydajność. Aż szkoda dzisiaj pchać się w nowy zestaw, to już trupy.


@kupkesobieciagne: Jak już wróżysz z kuli, to napisz więcej szczegółów. Dzisiaj za 5600x + dobre B450 trzeba dać 900+350=1350PLN. Nowy Ryzen serii 5 + dobre mobo B650 to będzie strzelam grubo ponad 2000PLN do tego dochodzi jeszcze różnica w cenie DDR4 vs DDR5. Mi wychodzi, że
  • Odpowiedz
@kupkesobieciagne: Jak budżet się nie liczy, to po co ma czekać? Niech kupuje 12900ks/5800x3d i heja xD Piszesz jakby miała być niewiadoma jaka rewolucja - 2x szybciej w podobnej cenie, a jak będzie +25% IPC w podobnym MSRP czyli 1.5k PLN za serię 5 to będzie sukces. Żadnych przecieków na razie nie ma tym bardziej testów, ale wykopek już wydał wyrok - hold i kupujcie next gen.

Masz poniżej średni FPS
kilowodypod_stopa - @kupkesobieciagne: Jak budżet się nie liczy, to po co ma czekać? ...

źródło: comment_1655053705NZFQLQGNEkn7X2AA3go8xf.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Gdyby OP czekał na nowe GPU i celował w segment 4080 to inna bajka, a tutaj dochodzi do kuriozalnej sytuacji - zakup GPU teraz i czekanie kilka miesięcy na nowe, droższe CPU żeby mieć praktycznie taką samą wydajność.


@kilo_wody_pod_stopa: Przecież ja mówię Opowi by czekał na cpu i gpu. Twój wywód jest bez sensu.

Samo cpu jest tutaj absolutnie najmniejszą sprawą, ale lepiej zacząć nowy zestaw od nowego rozdania amd niż
  • Odpowiedz
@kupkesobieciagne: Rzeczywiście, mea culpa z tym GPU ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dalej jednak nie wiem skąd ci wyszło 2x wydajniej za niewiele mniej czy to w przypadku CPU czy GPU. Też bym chciał RTX 4060 o wydajności RTX 3090 za 2k PLN, ale do tej pory segment zazwyczaj przesuwał się o jedno oczko wydajnościowo tzn. 980ti=1070, 1080ti=2070, 2080ti=3070, a cenowo to szkoda gadać...
kilowodypod_stopa - @kupkesobieciagne: Rzeczywiście, mea culpa z tym GPU ( ͡° ͜ʖ ͡°) ...

źródło: comment_1655057600E5qYYVatFGutBiCGTSaQTj.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz