Wpis z mikrobloga

@Qwerti69: a ja powiem inaczej, potraktuj studia jako miejsce do poszerzenia kontaktów i zobaczenia co najbardziej lubisz robić. Studia da się zmienić, ścieżkę zawodową także. Ludzie po polonistyce robią kariery w IT i żyją dobrze, ludzie którzy rzucili studia by rozkręcić biznesy też żyją dobrze. Jak wybierzesz kierunek to staraj się aktywnie przeżyć studia, zobaczysz jakie rolę dobrze Ci idą w projektach grupowych itp. I powiem jeszcze jedna rzecz, po za
  • Odpowiedz
@Qwerti69: w sensie ze poszedłem na kierunek bez wcześniejszego zorientowania się jak wygląda praca w zawodzie i jakie są zarobki plus głownie bazowałem na własnych wyobrażeniach jak się pracuje po danym kierunku. Wydawało mi się, że jak idę na topową uczelnie i ciężki kierunek to będzie super XD a po studiach to wiadomo sielanka i manna będzie lecieć z nieba. Chociaż z tego co pamiętam to w sumie szukałem w necie
  • Odpowiedz
@Kiwiriwi: Zgodzę się z większością ale nie do końca z tym, że ścieżkę zawodową da się zmienić. Często się da, zwłaszcza gdy idziesz do IT które jest pod tym względem specyficzne ale bez odpowiednich studiów wiele wrót pozostaje zamkniętych więc lepiej dobrze się zastanowić już na wstępie.
  • Odpowiedz
@Wykopowy_Uzytkownik: Jeżeli złapiesz bakcyla to studia nie są barierą, douczysz się później. Nikt (może oprócz geniuszy) nie staje się seniorem/leadem w projekcie na początku kariery. A jak potem zmieniasz pracę to nikt Cię nawet nie zapyta kierunek studiów, jak zobaczy wyniki Twojej pracy. @mlodyernest: fajnie to opisałeś z perspektywy doświadczenia wydaje to się dużo prostsze. @Qwerti69, potraktuj studia jako poszerzanie horyzontów i nie bój się zmienić decyzji, jeżeli po
  • Odpowiedz