Wpis z mikrobloga

via Android
  • 79
@MEKORRO gratulacje, ale nie samochodu, tylko osiągnięcia celu, który postawiłem przed sobą jakiś czas temu. To spoko uczucie, a auto pewnie kiedyś się popsuje, sprzedam lub rozbiję (kiedyś).
Natomiast wiem jak to jest kupić, użytkować i mieć na własność namiastkę premium - nieopłacalne, to prawda, ale WARTO :)
  • Odpowiedz
@reaper1: Stary, ze swoimi pieniędzmi możesz robić co chcesz, nawet palić w piecu jak nikt nie widzi, bo to przestępstwo. Nie mam z tym żądnego problemu, natomiast to co piszesz na końcu ładnie obrazuje problem z kupnem nowego auta przez osobę prywatną, niezależnie od stanu majątkowego i ceny samochodu. Skoro jest to nieopłacalne, to pomijając czyjeś "widzi mi się", nie warto.
W Polskiej mentalności samochód jest dobrem luksusowym, a jest
  • Odpowiedz
@MEKORRO: ale wiesz, że niektórzy po prostu lubią samochody i nie traktują ich tylko i wyłącznie jako środek do przemieszczania się? Nawet jakby op miał jeździć nim w koło domu to i tak dobrze, że je kupił, jeśli było to go jakimś marzeniem.
  • Odpowiedz
@Nullek: mordo, proponuję Ci deal: Zainwestujesz na giełdzie w firmę X 200 000zł, a jedyne co jest pewne, to straci ona na wartości co najmniej 30% w 5 lat i już nigdy na niej nie zyska. Wchodzisz w to?
  • Odpowiedz
@MEKORRO: nie wszystko w życiu "musi się opłacać". Jak idziesz do dobrej restauracji to też żeby się opłacało? Przecież wiesz, że gdzieś indziej najadłbyś się taniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Komedią raczej jak ludzie podchodzą do tematu aut w przypadku "zastaw się, a postaw się", wtedy rzeczywiście to nie ma sensu. Ale jeżeli opa stać i to było jego małym marzeniem to nawet gdyby miało stać
  • Odpowiedz
@MEKORRO: XD Chlopie. Tez mysle podobnie jak ty ale jest cos takiego w zyciu jak radosc czy marzenia.

Jak ktos chcial zawsze miec takie auto to czasami mozna pozwolic sobie raz na jakis czas na nieracjonalny zakup. Jeden wyda na dziwki, drugi kupi sobie fajna fure bo zawsze taka chcial miec.

@Nullek widze byl pierwszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@pokey: żeby to kompensować napisałem 30%, a nie realne 40-50%.
@Dorodny_Wieprz: @Nullek: na wstępie zaznaczyłem, że każdy może rozporządzać swoim majątkiem jak uważa i nie mam z tym problemu, ale na tej samej zasadzie ja mam prawo to rozporządzanie ocenić.
  • Odpowiedz