Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zrobiłem prawo jazdy... 15 lat temu, ale od tego czasu nie prowadziłem samochodu. Kupuję samochód z automatem (zawsze nienawidziłem sprzęgła i zmiany biegów) i kilkoma dodatkami asystującymi w prowadzeniu auta, wezmę kilka(naście) lekcji przypominających na manualu. Czy polecacie jakieś strony i aplikacje, dzięki którym w najefektywniejszy sposób zapoznam się z aktualnymi przepisami ruchu drogowego i nauczę się najważniejszych rzeczy?

Przy okazji, czy mogę stale jeździć z zielonym lub srebrnym listkiem na samochodzie, by przekazać innym uczestnikom ruchu drogowego, że jestem noobem, nie szarżuję, ale potrzebuję trochę wyrozumiałości? #pytanie #prawko #prawojazdy #samochod #samochody #ruchdrogowy #motoryzacja

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62a4e6f1f3865b11a5d42192
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Zrobiłem prawo jazdy... 15 lat temu...

źródło: comment_16549786026PbDnalE3KBG9WnlheZVsb.jpg

Pobierz
  • 6
Przy okazji, czy mogę stale jeździć z zielonym lub srebrnym listkiem na samochodzie, by przekazać innym uczestnikom ruchu drogowego, że jestem noobem


@AnonimoweMirkoWyznania: Nie bez powodu drzewiej się mawiało, że" z przodu liść, z tyłu liść, a w środku głąb".

No bo pomyślmy - normalni mają w doopie, czy ktoś jedzie w berecie, z listkiem, wazonem, dzieckiem, córką brata szwagra stróża z sąsiedniej fabryki itd., itp. Są normalni, więc zachowują się
PlujacaFranca: @stanosky: Myślę, że potem łatwiej przejść na automat, bo odpada jeden element, na którym musisz skupić uwagę, a do tego warto przypomnieć sobie, jak prowadzi się manual w razie konieczności prowadzenia innego auta. Na pewno wziąłbym min. 50% lekcji na automacie.

@bartpl: "Nie bój się, bo kogoś zaje*iesz" - nie dodało mi to zbyt wiele otuchy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@r4do5: Pełna zgoda.