Wpis z mikrobloga

Rowerowe świry. Kolejny dzień zmagań z "upgradem" roweru. Suport udało się odkręcić bez większych problemów, wystarczyły dwie rurki po 40 cm założone na klucz T i poszło już za 3 próbą:) Pora na kolejne pytanie. Kiedy już rower będzie dopieszczony i wybłyszczony czym go przypinać do stojaków, itp. Zastanawiam się nad zapięciem Kellys Fold 30 bądź Kross KZF 300. Oba są praktycznie takie same, ale jak zwykle chętnie wysłucham Waszych propozycji i przemyśleń.
#rower #rowery #shimano #kross
  • 4
@bladybezczel: najbezpieczniejszy, ale też bardzo niewygodny, były jakiś dobry U-lock, np. OnGuard Pitbull. Bez szlifierki kątowej złodziej się prędzej zesra niż przetnie podkowę. Jest wiele filmików na YT, gdzie 17 mm pręt Pitbulla niszczy doszczętnie ostrza nożyc do prętów czy hydraulicznych przecinaków. Te składane KLS i Kross na pewno będą lepsze od linki, którą przetnie nawet dziecko z kombinerkami, ale na pewno nie zapewnią dostatecznej ochrony jeśli chciałbyś zostawiać rower regularnie
@bladybezczel: tak jak @plonace_kalosze napisał ulock najpewniejszy, ale też średnio wygodny. Mam tego onguarda i jak używałem do zostawiania roweru pod praca to bardziej spodziewałbym się, że ktoś wyrwie stojak niż to przetnie. Minus jest taki że to cholerstwo waży sporo i średnio jestem w stanie znaleźć miejsce na rowerze żeby go przewozić poza plecakiem. Jak zostawiasz rower w tym samym miejscu to po prostu najlepiej to tam zapiąć i zostawić.
@plonace_kalosze: @s00snowski: Raczej nie ma miejsca w którym regularnie bym zostawiał rower na dłuższy czas. Przeważnie stawiam go w losowych miejscach, ale czasem zdarza się, że na dłużej. Do tej pory używałem zwykłej linki plus rdzy na kilku elementach roweru jako elementu zniechęcającego:), ale że zbliżają się ciężkie czasu to postanowiłem zainwestować. Tego u-locka do się jakoś na ramie zamontować lub pod siodłem? Na tym mi najbardziej zależy bo zdecydowanie
@bladybezczel: w zestawie jest taki uchwyt do ramy, ale szczerze to nie próbowałem tego nawet zapinać bo wyglądało licho i miałem wrazenie.ze przy wadze tego ulocka to przy pierwszym lepszym zjeździe z krawężnika się oderwie, ale może go nie doceniam :) Zdarzało mi się wozić zapiętego do siodełka ale lubiało się to merdać i tłuc o sztyce. Widziałem takie paski na rzepy do przewożenia i to wyglądało w miarę spoko. Jak