Wpis z mikrobloga

#inwestycje #gielda

Pół roku temu zacząłem inwestować, aby inflacja nie pożarła moich oszczędności. Uważnie przeczytałem, jakie są opcje, i wybrałem odpowiedni dla mnie instrument finansowy.

Na dzień dzisiejszy jestem €3000 w dupę.
  • 77
  • Odpowiedz
może ale to są ekstremalne przypadki i raczej dzieją się z gównospolkami.


@asdfghjkl: np. w Polsce to Idea Bank. No i nikt nie powiedział, że spółka pobija znacząco swoje poprzednie ATH - w wypadku takiego mercatora to bym nie liczył na to, że ci co kupowali po 400 zeta i więcej wyszli na swoje.
  • Odpowiedz
@kurczaczak: po prostu czekać, w sumie wydaje mi się że spokojniejsze jest inwestowanie dodatkowo długoterminowo pod dywidendy w takie firmy które dostarczają dobra codziennego użytku bez zamiaru sprzedawania, wtedy powiedzmy te wahania nie wpływają tak na psyche bo liczysz na miesięczną/kwartalną/roczną wypłatę. Skład tego etf nie wygląda źle, jak kupowałeś taki instrument to chyba nie w kontekście krótkiego terminu? one rosną latami i nie wkładaj kasy której nie jesteś gotowy stracić
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kurczaczak: skoro na dziś dzień jesteś 3k EUR w plecy to najwyższy czas sprzedać, a potem odkupić drożej :) musisz zaliczyć cały cykl wykopowego inwestora :P
  • Odpowiedz