Wpis z mikrobloga

Skończyłem Days Gone i niestety tym razem już nie będę tej grze słodził jak to zrobiłem w tej wstępnej recenzji. Gra ma wady i trzeba o nich również powiedzieć.

Na początek chwaliłem fabułę, dialogi i ogólnie postacie. Jednak im dalej grałem tym coraz bardziej poziom spadał. W zasadzie poziom leci gdy dotrzemy do obozu Żelaznego i już się nie zatrzymuje. Widać niedociągnięcia w tej grze, takie małe wtopy które charakteryzują gry od zewnętrznych developerów. Sytuacja jak wchodzimy do jaskini i trzeba przestawić jakąś bale drewna jest komiczna. Wielka dziura przez którą można przejść, ale bohaterowie muszą oczywiście odsunąć wspomniane drewno przez co wejście robi się mniejsze niż było i wtedy wchodzą ¯\_(ツ)_/¯ Albo sytuacja gdy odwiedzamy Buzzera na farmie żeby sprawdzić co z jego ręką i jak się czuje. Jedziemy tam, a tam dialog na zasadzie "siema co tam? a nic spoko" i koniec questa.

Czułem się jakbym grał w film klasy C, taki to mniej więcej poziom fabuły i dialogów ma ta gra, a szkoda bo początek był fajny. Dodatkowo polski dubbing jest do dupy, próbowałem zmienić na angielski, ale odpuściłem bo czytanie napisów i jazda na motocyklu dla mnie to za dużo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niestety intonacja wygłaszanych kwestii przez naszego bohatera jest momentami durna. Raz się drze i krzyczy rozmawiając z kimś kto stoi obok innym razem raz krzyczy raz mówi normalnie, tak jakby te dialogi były nagrywane w różnych odstępach czasu. Na początku bawi, ale później #!$%@? zwłaszcza, że dialogi się potrafią na siebie nakładać gdy odpalą się dwie misje jednocześnie i przez radio gadają z nami 2 osoby.

W poprzednim wpisie było kilka komentarzy, że jeszcze mi się znudzi czyszczenie mapy i trochę wtedy tego nie rozumiałem, bo to czyszczenie było faktycznie przyjemne, ale gdy docieramy do ostatniego obozu to znowu trzeba rozbić za kuriera i powtarzać to co robiliśmy na początku gry. Oj tego to już za wiele i muszę przyznać rację osobom które o tym pisały.

No i oczywiście muszę ponarzekać na bugi. Myślałem, że będę grał już w połataną i dopieszczoną wersję, no niestety ale w tej grze bugi nadal są. Jakaś horda się nie załaduje np. ta w tartaku :) zaczną gadać ze mną 2 osoby jednocześnie przez co wychodzi bełkot, hitboxy u przeciwników nie działają, trafiasz gościa ale jednak nie trafiasz, strzelanie przez płotki czy jakieś poręcze też potrafi być nieefektywne bo kule potrafią zatrzymać odstępy między szczebelkami w balkonie. Nie są to jednak bugi których skala miałaby wpływ na moją końcową ocenę.

Jestem w stanie również zrozumieć Sony czemu uwaliło tę serię. Gra jest zbyt podobna do TLOU i jest cholernie niedopracowana. Mamy apokalipsę, mamy wirusa, mamy zombiaki. Nawet wieczyści są odpowiednikiem blizn, też są kultem, też nacinają swoje ciała tyle że ich wątek jest po prostu durny, brak tam głębi i logiki która jest w TLOU. Fabularnie jednak to film klasy C. Mając do wyboru dwa podobne uniwersa w sumie się Sony już nie dziwię, choć część drugą bym zobaczył i ograł, bo to nadal fajna gierka tylko nie tak wybitna jak niektórzy o niej mówią.

Ogólnie w grze zrobiłem wszystko poza hordami. Nie chciało mi się już, bo po kilku walkach z hordą okazuje się, że taktyka na nich to ucieczka i rzucanie napalmu oraz strzelanie w różne beczki czy cysterny. Fajne ale tych hord jest tak dużo, że dla mnie to za dużo.

Jak więc doda się moje zachwyty nad grą z poprzedniego wpisu do tych wad to wyjdzie solidne 7/10.

#ps5
Z.....r - Skończyłem Days Gone i niestety tym razem już nie będę tej grze słodził jak...

źródło: comment_1654849852OCWudXmyrIzFZepAqANc36.jpg

Pobierz
  • 17
@Zielony_Ogr: Pewnie większość "wad" można faktycznie przytaknąć, ale czy takowych nie ma praktycznie żadna gra? Owszem, była długa pod kątem czyszczenia do platyny ale ja się bawiłem przednio. Z bugami jestem zaskoczony bo po łatatniu na ps4 slim jedyne co u mnie występowało to czasem dropy fps przy szybkiej jeździe moto. Generalnie więcej takich gier bym sobie życzył... a co do sony- o wiele gorsze crapy doczekiwały się kontynuuacji
Ps. Motyw
@Zielony_Ogr: Dokładnie tak pisałem wtedy pod twoim postem to mi ludzie mówili że nie mam racji, fabuła super i się nie znam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Niestety, o ile gameplayowo jest spoko, tak fabuła to kolejna generyczna kopia The Last of us i Walking dead, na zasadzie „dobra, Tlou się graczom podobało, to dodajmy motur i open world, wyjdzie w pytę”.

Tylko ze Tlou poza tym że
@utede:

Owszem, była długa pod kątem czyszczenia do platyny


Ja odniosłem dokładnie przeciwne wrażenie. Trofea właśnie są przemyślane i nie trzeba "lizać ścian", pajacować, przechodzić drugi raz gry, itd., żeby zdobyć platynę. Dosłownie 2 osiągnięcia mi sprawiły jakakolwiek trudność: drift+gaz przez 5 sekund i zabicie tych 3 zombiaków większych nożem (tylko dlatego bo to osiągnięcie było ukryte nie wiem dlaczego). Całą resztę zrobiłem naturalnie wraz z biegiem gry.
ale wiesz że nadal większość osób twierdzi że gra jest super i fabuła była fajna? :)


@utede: Tak, a ja się w ciągu dalszym nie zgadzam. Po prostu OP zmienił optykę, na co zwracam uwagę.
@utede: Każdy ma prawo do swojej opinii, więc ani ja cię nie przekonam ani ty mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) dla mnie go generyczny klon do wyrzucenia, tobie się podobał. Mi się podobał Cymbergaj 2077, innym nie.

Aczkolwiek nawiązując do tego co napisał OP i powodów skasowania gry. W święta spotkałem się z ziomkiem z gimbazy, który spełnił swoje wielkie marzenie i pracuje w gamedevie jako główny
Tak, a ja się w ciągu dalszym nie zgadzam. Po prostu OP zmienił optykę, na co zwracam uwagę.


@Celinka95: optyke zmieniłem bo poziom siadł, początek gry ma zupełnie inną jakość niż to co się później dzieje. #!$%@? przecież finałowy atak odbył się przy pomocy wybuchowej ciężarówki, mnie i może z 9 typów, a przypominam, że obóz który atakowaliśmy to była #!$%@? forteca z setkami żołnierzy.

Ja jestem w stanie dużo wybaczyć,
@Zielony_Ogr: mnie najbardziej rozwalały takie ciulowe przejścia między cutscenkami, do dupy niepodobne, zero płynności między scena A, a B. No i animacje czegokolwiek, jakby wstawili trzy obrazki do gifa jak rusza tylko ręką, jak podnosi amunicję. Tak czy siak mocny średniak, ale świat też potrzebuje takich gierek :)
@Celinka95: no i spoko, co nie zmienia faktu wg mnie że takich gier brakuje i powinno być więcej: bez wielkiego marketingu, bez hypu a imo gra lepsza niż nie jeden wielki hit reklamowany


@utede: ta gra to reprezentant najbardziej popularnego gatunku (gra akcji open world) i posiadała ogromny marketing. Zupełne przeciwieństwo tego co mówisz. ( ͡° ͜ʖ ͡°) No i daleko jej było do hitów, przynajmniej